Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2017 - 18.5.2017

Česká sopranistka Olga Jelínková - turné s Vlámským symfonickým orchestrem

Přední česká koloraturní sopranistka Olga Jelínková vystoupí na speciálním turné k závěru sezony za doprovodu Vlámského symfonického orchestru, který povede Jan Latham-Koenig. Turné Abendrot dostalo název podle jedné ze Čtyř posledních písní Richarda Strausse „Im Abdenrot“, tedy doslova Za večerních červánků. Kromě Strausse zpívá Olga Jelínková i sopránové sólo Mahlerovy Symfonie č. 4 a spolu s Galinou Averinou vystoupí i v kompozici Credeva, kterou vytvořil pro dva soprány a orchestr belgický skladatel Luc Brewaeys. Protagonisté vystoupí 11.5. v Bruggách, dále 14.5. v Antverpách a 18.5. Bruselu.

Koloraturní sopranistka Olga Jelínková vyniká hlasem výjimečné techniky i rozsahu. Zvítězila v mnoha dalších pěveckých soutěžích, v listopadu 2011 získala 1. cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech. Vystupuje pravidelně na všech českých operních scénách ve stěžejních rolích lyricko – koloraturního oboru, jako jsou Mozartova Královna noci, Konstance či Madam Herz, Verdiho Gilda a Nanetta, Donizettiho Lucia z Lammermooru aj. S pražským Národním divadlem spolupracuje od r. 2014, ztvárnila zde již role Mégacla (Mysliveček, L’Olimpiade), Slavíka (Stravinskij, Le Rossignol), Královny noci, Konstance a titulní roli Chytračky v Orffově stejnojmenné opeře. V americkém Bostonu interpretovala roli Xenie při koncertním provedení Dvořákovy opery Dimitrij.

Jan Latham-Koenig je hudebním ředitelem Nové opery v Moskvě, uměleckým ředitelem Orquesta Filarmonica de la UNAM in Mexico City a Vlámského symfonického orchestru v Bruggách. Umělecká dráha Jana Lathama-Koeniga, jenž se řadí mezi nejlepší britské dirigenty, pokrývá široké a rozmanité spektrum od operního po symfonický repertoár.

 

Kdy:

11.5. 20:00 Concertgebouw, Bruggy

14.5. 20:00 de Singel, Antverpy

18.5. 20:00 BOZAR, Brusel

Více informací na http://www.olgajelinkova.cz/

 

Místo konání:
Brugges, Antwerpen, Bruxelles
Datum:

Od: 11.5.2017
Do: 18.5.2017

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala