Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.5.2012 - 23.5.2012

Open for Everything

Vystoupení souboru Constanza Macras | DorkyPark koncipované jako cesta životem romské společnosti v dnešní Evropě

Jejich tradiční kočování již téměř neexistuje, vystřídal jej usedlý život, odehrávající se většinou v uzavřených ghettech. Život tanečníků a tanečnic ze souboru DorkyPark se ukazuje být odpovědí ke zpřetrhaným tradicím: jsou moderní nomádi, stejně jako všichni ti, jejichž práce vyžaduje cestování.

Constanza Macras a dramaturgyně Carmen Menhert založily v roce 2003 Constanza Macras | DorkyPark, soubor sdružující tanečníky, herce, muzikanty a performery ve věku od 4 do 72 let. Jejich vystoupení se nedají omezit žádným žánrem, propojují text, živou hudbu, tanec a video. Na vzniku představení Open for Everything se podílelo vedle pěti stálých členů ansámblu také sedmnáct romských muzikantů, tanečníků a tanečnic ze Slovenska, Maďarska a České republiky.

Produkce od Constanzy Macras | DorkyPark a Goethe Institutu probíhá ve spolupráci s mnoha partnery v různých evropských městech, v nichž bude projekt hostem po premiéře na Wiener Festwochen. Berlínská představení jsou mimo jiné podpořena Českým centrem Berlin.

Pátek 18.5. – sobota 20.5., úterý 22.5. a středa 23.5., vždy v 19.30

www.hebbel-am-ufer.de

 

Foto: Tobias Götz

Místo konání:

Hebbel am Ufer – HAU 1, Stresemannstraße 29, 10963 Berlin

Datum:

Od: 18.5.2012
Do: 23.5.2012

Organizátor:

S podporou Českého centra


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala