Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2013 - 22.9.2013

Velvyslanectví ČR a SR součástí festivalu Open House London

Velvyslanectví České a Slovenské republiky v Londýně otevřou tento rok poprvé své dveře místní veřejnosti, jako součást populární a zároveň největší londýnské architektonické přehlídky „Open House London“, kterou každoročně navštíví více jako čtvrt milionu lidí.

Česká a slovenská ambasáda původně tvořily jeden komplex – československou ambasádu – navrženou českými architekty Janem Šrámkem, Janem Bočanem and Karlem Štěpánským ve spojení s Robertem Matews z Johnson – Marshall and Partners. Realizace projektu začala v roce 1965 a byla skončena v roce 1970.

Ve své době byl komplex československé ambasády považován za významný úspěch moderní architektury. Komplex byl oceněn prestižní cenou RIBA Architecture Award v roce 1971. Porotci zdůvodnili svůj výběr následujícím komentářem: „ Na rozdíl od ostatních budov, postavených z prefabrikovaného betonu, které špatně odolávají počasí, tato je rafinovaným příkladem svého druhu, detailně technicky a esteticky propracovaná."

V roce 1993, kdy se Česká a Slovenská republika osamostatnily, se komplex československé ambasády rozdělil mezi nově vzniklé státy.

 

Velvyslanevtví České republiky, 26 Kensington Palace Gardens, Londýn.

 

 

 

 

 

 

 

 

Velvyslanectví Slovenksé republiky, 25 Kensington Palace Gardens, Londýn.

 

 

 

 

 

 

Vstup zdarma, 10.00 - 17.00

Open House London oslavuje nejlepší stavby, místa a čtvrti v Londýně. Každý rok v září dává návštěvníkům jedinečnou možnost zdarma nahlédnout pod povrch více než 700 londýnských budov.

V roce 2013 se festival koná 21. a 22. září.

http://www.londonopenhouse.org/


Jako součást Open House London 2013 hostí česká a slovenská ambasáda výstavu “Jan Bočan – Architect”, která poskytne širší spojitosti mezi architektonickým stylem a historickým obdobím.

Jako mladý architekt byl Bočan členem Ateliéru Beta Prague Project, který patřil architektu Karlu Šrámkovi. Janu Bočanovi bylo zadáno vypracovat studii pro nové velvyslanectví v Londýně a spolu se svým kolegou Karlem Štěpánským se nakonec stali hlavními architekty projektu nové československé ambasády.

Místo konání:

The Czech and the Slovak Embassies, 25 and 26 Kensington Palace Gardens, London W8 4QY

Datum:

Od: 21.9.2013
Do: 22.9.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala