Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.11.2008 0:00 - 9.11.2008 0:00

Operetka "Hraběnka Marica" E. Kalman

„Hraběnka Marica“ patří k poslední velkým, klasickým operetkám. Vznikla v roce 1924 a jejím autorem je jeden z nejpopulárnějších autorů vídeňské operetky Imre Kálmán, označována je také jako nejvíce „maďarská“ operetka. Autor, který pocházel z Maďarska, zde mistrovsky využil barevné melodie a tance své vlasti. Představení vytvořili umělci v mezinárodním složení – světově známý režisér Márta Mészáros, talentovaný mladý český dirigent Jiří Petrdlík, v roli Cikána vystoupí skvělý houslista, laureát mnoha mezinárodních soutěží původem z Kijova, Vadim Brodský. Autorem scénografie a kostýmů je Tatiana Kwiatkovská a choreograf Jarosław Świtała.

Je to komedie plná zábavných peripetií, která osloví svoji cikánskou magií, maďarským temperamentem a výbornou hudbou – ohnivými čardáši, cikánskými písněmi a melodickými šlágry.

 

Děj operetky se odehrává na počátku XX. století v maďarském sídle krásné a bohaté hraběnky Maricy. Zchudlý hrabě Tassilo se dá inkognito zaměstnat jako správce sídla Maricy, aby tímto způsobem vydělal na věno své sestry. Hraběnka se v něm zamiluje a její láska je opětována. Ale vzniká podezření, že hraběti jde ne o lásku, ale o peníze. Série zábavných peripetií vede ke šťastnému konci, který přináší objasnění všeho nedorozumění a láska vítězí.

 

Mezi umělci budeme moci shlédnout polskou vokalistku Dorotu Laskowieckou, Aleksandru Chacińskou, Arnolda Rutkowského, Krystiana Krzeszowiaka a Barbaru Gutaj. Uvidíme výborné herce Annu Seniu, Wojciecha Pokoru a Bohdana Łazuku.

 

Vstupenky jsou již v prodeji – pokladna Dramatického divadla, Imprezo Serwis Poland a prostřednictvím internetu.

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

Od: 7.11.2008 0:00
Do: 9.11.2008 0:00

Organizátor:

Mazowěcké hudební divadlo


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala