Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.11.2002 0:00 - 22.11.2002 0:00

Orbis Pictus

Projekt nekonečného plátna. Dalším městem, ve kterém bude představen projekt nekonečného plátna doplěný díly čtyř českých výtvarníků, je Kyjev. Společně s obrazy Lubomíra Peška a Ivana Bukovského vystavuje své plastiky ukrajinský sochař Grigorij Stolbčenko.

Projekt Orbis Pictus: Europa

Autory projektu „nekonečného evropského plátna“ jsou právě vystavující čeští malíři z umělecké společnosti OP, kteří říkají: „Podpora evropské integrace se většinou zaměřuje pouze na praktické stránky celého procesu. Spolupráce mezi evropskými státy je tak v povědomí spojena především s oblastí politickou či ekonomickou. Poněkud stranou zůstává neméně důležitá oblast kulturního a duchovního vývoje. Je třeba mít na paměti, že kulturní oblast hraje roli prostředníka porozumění v oblastech vzájemného poznávání běžného života, v oblastech lidem mnohem bližších, než jakými jsou jednání významných státníků, odborníků či manažerů.“

Ukrajinským malířům tak bude po dobu trvání výstavy k dispozici pruh plátna a rychloschnoucí akrylátové barvy, aby se svými obrazy mohli přidat ke svým kolegům z již zúčastněných zemí. Umělci budou registrováni v Kronice projektu a každý z nich obdrží účastnický list. Po završení projektu (v časovém horizontu několika let) dostanou všichni účastníci reprezentativní katalog souborného díla.

Ukrajina se do projektu zapojuje jako šestá země, hned po České republice, Holandsku, Francii, Rakousku a Rumunsku.

Místo konání:

Ivana Fedorova 12
01030 Kyjev
Ukrajina

Datum:

Od: 8.11.2002 0:00
Do: 22.11.2002 0:00

Organizátor:

České centrum Kyjev


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala