Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.1.2012 18:00 - 20:00

Poslední rozloučení s Václavem Havlem

České centrum Varšava uskuteční mimořádnou vzpomínkovou projekci filmu Občan Havel. Ve věku 75 let zemřel 18.12. poslední prezident Československa a první prezident České republiky Václav Havel.

Roku 1992, po rozpadu Československa, byl bývalý disident, vůdčí osobnost sametové revoluce, dramatik a esejista Václav Havel zvolen prvním prezidentem nového státu – České republiky. Již tehdy si Václav Havel uvědomoval, že tato skutečnost a události, které budou následovat, jsou něčím výjimečným, a tak dovolil svému příteli, režisérovi Pavlu Kouteckému, aby ho doprovázel s kamerou jak na Hradě, tak při svých cestách po světě. Výsledkem této práce je celovečerní dokumentární film „Občan Havel”, který se skládá z dosud ještě nikdy nepublikovaných záběrů. Díky nim se můžeme seznámit s portrétem člověka nacházejícího se v samém centru dění mezinárodní politiky i pozornosti médií, který se snaží vést svůj národ od komunismu ke svobodné, demokratické budoucnosti a současně udržet rovnováhu mezi svým životem soukromým a veřejným angažmá. Filmový materiál byl sbírán od roku 1992, tedy více než 13 let.

Pavel Koutecký během práce na filmu tragicky zemřel, proto film dokončil Miroslav Janek s Toničkou Jankovou.

Občan Havel, dokument

Česká republika, 2008, 120 min.

Hrají: Václav Havel, Václav Klaus, Ivan Medek, Anna Freimanová, Vladimír Hanzel, Ladislav Spacek, Bill Clinton, Jacques Chirac, Mick Jagger (jako oni sami).

České centrum ve Varšavě srdečně zve na dokumentární film, jenž je výjimečnou vzpomínkou  na výjimečnou osobnost. Projekce se bude konat 12. ledna 2012 v 18h v Českém centru, Aleja róż 16.

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

12.1.2012 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala