Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

V4 Jazz Quartet

Dne 15. dubna se v sídle zastupitelského úřadu Slovenské republiky v Římě bude konat koncert "V4 Jazz Quartetu", který je organizovaný ve spolupráci velvyslanectví zemí Visegrádské čtyřky (V4)....

Jan Palach

Dne 16. ledna se v Muzeu moderního umění Macro v Římě uskuteční naučná výstava a promítání filmu Jan Palach (2018) režiséra Roberta Sedláčka.

Czech Innovation Expo v Římě

Dne 7. května v 18.00 hodin se uskuteční zahájení výstavy Czech Innovation Expo v IED - Istituto Europeo di Design (Via Alcamo 11, Řím).

Radka Denemarková na Salerno Letteratura

Dne 19. června se v Salernu v rámci mezinárodního knižního festivalu „Salerno Letteratura“ uskutečnní setkání s českou spisovatelkou Radkou Denemarkovou

Sebastian Kitzberger – Icebreaker

Dne 12. dubna v 19.00 hodin proběhne slavnostní otevření výstavy "Icebreaker" v římské galerii Curva Pura. Vystaveny budou díla mladého českého designera Sebastiana Kitzbergera.

Slavnostní znovuotevření Českého centra Řím

České centrum Řím bude slavnostně znovuoteřeno dne 30. května při Velvyslanectví České republiky v Římě.

Program

13.12.2019 - 10.1.2020

Czech Film Night – Velvet Revolution

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce pořádá České centrum Soul a Cinematheque – Seoul Art Cinema filmový mini festival Czech Film Night – Velvet Revolution, během kterého bude uvedeno celkem 5 oceněných filmů převážně z posledních let. Filmové projekce se budou konat v Seoul Cinema každý pátek od 13.12.2019 do 10.1.2020 vždy v 19:30 hodin. Korejská veřejnost tak bude mít jedinečnou příležitost seznámit se nejenom s osudy význačných osobností boje za svobodu a demokracii ale také s životem obyčejných lidí v době totality.

Filmový festival zahájí životopisné drama Milada režiséra Davida Mrnky z roku 2017 inspirované osudem české právničky, političky a bojovnice za práva žen Milady Horákové, která přežila mučení a věznění v době nacistické okupace a nakonec se jako jediná žena stala obětí justiční vraždy během vykonstruovaných politických procesů v Československu na začátku 50. let. Následovat bude film režiséra Roberta Sedláčka zachycující posledních několik měsíců života studenta historie a politické ekonomie Univerzity Karlovy Jana Palacha, jenž se 16.1.1969 upálil na Václavském náměstí v Praze na protest proti invazi spojeneckých vojsk Varšavské smlouvy a pasivnímu přístupu veřejnosti či neuvěřitelný leč pravdivý příběh rozporuplné osoby šéfa zahraniční rozvědky Zdeňka Tomana, který do napínavého thrilleru přetvořil známý český režisér Ivan Trojan. Všechny tyto tři filmy budou uvedeny v korejské premiéře. Výjimku ve filmovém výběru představuje příběh režiséra Jana Hřebejka a scénáristy Petra Jarchovského Kawasakiho růže, jenž vznáší zásadní otázky o tom, kdo může posuzovat a odpouštět minulé viny. Festival zakončí cenami ověnčený film Masaryk věnovaný životu syna prvního československého prezidenta, diplomata a pozdějšího ministra zahraničí Jana Masaryka v období před začátkem 2. světové války. 

Cílem filmových projekcí a krátkých přednášek, jež budou promítání předcházet, je přiblížení osudových okamžiků a význačných osobností české historie 20. století. Současně se ale snaží přivést diváky k zamyšlení nad důležitými tématy jako je svoboda, demokracie či role jedince ve společnosti.

Program

 • 13.12. Milada
 • 20.12. Jan Palach
 • 27.12. Toman
 • 3.1. Kawasakiho růže
 • 10.1. Masaryk

 

 

Milada, rež. David Mrnka (2017)

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejímž životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí. (Bohemia MP)

 

 

Datum projekce: 13.12.2019, 19:30

 

Jan Palach, rež. Robert Sedláček (2018)

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan Palach nikomu z blízkých o svém rozhodnutí dopředu neřekl. Ani nenaznačil, že by byl něčeho takového schopen. Ve filmu prochází vztahem se svou přítelkyní Helenkou, bouřlivým kolejním životem roku 1968, soužitím s mámou doma ve Všetatech, zažije studentské brigády v Kazachstánu a Francii, chodí do školy, pozoruje a mlčí. Stejně jako se od podzimu 68 mění veřejný život, ráz ulic i výrazy lidí, stává se něco s Janem. Jak to, že si ničeho nevšimla jeho dívka, máma, spolužáci? Ještě to ráno si Jan vzal od mámy svačinu, na koleji vtipkoval se spolubydlícím a před odchodem do města se vysprchoval. Kamera po celý film sleduje Janovu tvář a snaží se zachytit okamžiky rozhodnutí… (CinemArt)

 

Datum projekce: 20.12.2019, 19:30

 

Toman, rež. Ondřej Trojan (2018)

Filmové drama režiséra a producenta Ondřeje Trojana o vzestupu a pádu na pozadí doby, která dodnes ovlivňuje naše životy. Neuvěřitelný a pravdivý příběh rozporuplné osoby Zdeňka Tomana, šéfa naší zahraniční rozvědky, který významně ovlivnil vývoj v poválečném Československu, bezskrupulózního obchodníka s obrovskou mocí a zásadním úkolem. Sehnat peníze, které komunistům vyhrají volby. A Toman peníze sehnat uměl. Pro sebe, pro rodinu i pro stranu. Šmelina, vydírání, kasírování válečných zločinců i jejich obětí. Neštítil se ničeho. Cena, kterou za svou kariéru zaplatil on i jeho blízcí, byla pak vysoká. Film odkrývá období tzv. třetí republiky, temné roky 1945 – 48, a příběh člověka, o kterém se nikdy nemluvilo. Režisér Ondřej Trojan přináší na plátno nejen napínavý thriller, ale i co nejvěrnější dobovou rekonstrukci skutečných událostí opírající se o nezvratná archivní a očitá svědectví. (Falcon)

 

Datum projekce: 27.12.2019, 19:30

 

Kawasakiho růže, rež. Jan Hřebejk (2009)

Kdo může posuzovat minulé viny? Kdo je může odpouštět? Může jim čas obrousit hrany? Nebo pokání, jímž se viníci posléze pokusí spasit? Drama Jana Hřebejka podle Cenou Sazky oceněného scénáře Petra Jarchovského vytváří spletitý řetězec podobných otázek a nabízí celou škálu často protichůdných odpovědí. Středobod příběhu tvoří postava renomovaného psychiatra (Martin Huba), morální autority, který má u příležitosti výročí založení republiky získat významné státní ocenění. Právě připravovaný slavnostní akt se stane katalyzátorem událostí, které na povrch vyplaví hříchy minulosti, jež mu můžou zlomit vaz. (Bontonfilm)

Datum projekce: 3. 1. 2020, 19:30


Masaryk, rež. Julius Ševčík (2017)

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval, ale nikdy nezapomněl na zemi, z níž pocházel, na republiku, kterou založil jeho otec Tomáš Garrigue. Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! Dramatický příběh, věnovaný osudům velvyslance a pozdějšího československého ministra zahraničí, Jana Masaryka, se vrací do doby těsně před druhou světovou válkou. Ve třicátých letech vrcholí Masarykova diplomatická kariéra, kterou tráví převážně ve Velké Británii, kde se snaží dostat světové mocnosti na stranu Československa.

Muž, oceňovaný jako brilantní řečník, zábavný společník a milovník života, má však i svou temnou stránku. Masaryk hledá únik před svým jménem, před odpovědností i před sebou samým v hýřivém životě, alkoholu a drogách, ale také v neustálém sebetrýznění. Tehdejší velvyslanec v Londýně se najednou ztrácí z veřejného života. Přerušuje kontakt s politickými kolegy i s přáteli. Na několik měsíců mizí, kamsi do Ameriky... Na pozadí historických událostí se odehrává napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného, sebedestruktivního muže a jeho marného boje o budoucnost vlastní země. (Bioscop)

 

Datum projekce: 10. 1. 2020, 19:30

 

Změna programu vyhrazena.

 

Místo konání:

Seoul Cinema, 13, Donhwamun-ro, Jongno-gu, Seoul

Datum:

Od: 13.12.2019
Do: 10.1.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

15.11.2019

Ucho

Na zahájení fotografické výstavy Pád železné opony organizované Velvyslanectvím ČR v Soulu u příležitosti 30. výročí sametové revoluce uvede České centrum Soul v korejské premiéře trezorový snímek Ucho, který natočil Karel Kachyňa podle scénáře Jana Procházky v roce 1970.

Film Ucho patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že jméno spisovatele Jana Procházky se nesmělo veřejně vyslovit, jednak proto, že film s přibývajícím časem kupodivu stále nabíral na aktuálnosti. Do distribuce se dostal až po listopadu 1989, premiéru v kinech měl v červnu 1990. Jde o komorní psychologické drama, v němž se objevují prvky satiry, frašky, grotesky, kriminálního filmu a dokonce i momenty hitchcockovského ladění. 

I mezi prominenty v padesátých a šedesátých letech platilo heslo "Důvěřuj, ale prověřuj". Proto i ve vilách ministrů a dalších vysokých státních funkcionářů byla instalována "ucha" - odposlouchávací zařízení, kterými mohla Státní bezpečnost kontrolovat tyto lidi i v jejich intimním soukromí. Výsledkem byla nejistota, bezvýchodnost a strach. To vše ve vrchovaté míře prožívají ministerský náměstek Ludvík a jeho žena Anna, které výborně ztvárnili herci Radoslav Brzobohatý a Jiřina Bohdalová.

Děj filmu se odehrává během jedné noci poté, co se hlavní protagonisté vrátí domů ze společenského večírku tehdejší politické smetánky. Zatímco lehce společensky unavená Anna je v dobré náladě, Ludvík postupně nabývá podezření, že v domě někdo byl a nainstaloval tam odposlouchávací zařízení. Rekapituluje, co na večírku dělal, co všechno říkal a celou noc prožije ve strachu, že si pro něj přijede Státní bezpečnost, která již předtím zatkla jeho šéfa a kolegy.

Film umně dávkuje atmosféru strachu tehdejšího totalitního režimu, pro něj typickou vrtkavostí osudu a nejistoty vlastní existence, stejně jako snahu nevybočovat z řady a neprotivit se výše postaveným ve státní hierarchii. Černobílé, „film noir“ pojetí kamery a znepokojivé hudební pozadí dodávají filmu působivou, až téměř strašidelnou atmosféru.

Kdy:

15.11.2019 16:15

Kde:

The Asan Institute for Policy Studies
11, Gyeonghuigung 1ga-gil, Jongno-gu, Seoul
www.asaninst.org

Vstup:

zdarma

Rezervace:

České centrum Soul

Joori Song: T: 02-6272-0002

                   E: song@czech.cz   

 

 

Místo konání:

11 Gyeonghuigung 1Ga-Gil, Jongno-Gu, Seoul, Korea

Datum:

15.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

24.10.2019 - 15.12.2019

12 světů

České centrum Soul pořádá v Koreji již pošesté výstavu 12 světů, která bude ke zhlédnutí až do 15. prosince v nově otevřené galerii My Art Museum v Soulu. Výstavní projekt představuje v kurátorském výběru literárního a výtvarného kritika Radima Kopáče 12 současných českých ilustrátorů komiksu a knížek pro děti. Zaměřuje se na autory mladší a střední generace oceňované kritikou i samotnými čtenáři nejen doma ale i v zahraničí. Návštěvníci se tak mohou blíže seznámit s tvorbou Davida Böhma, Pavla Čecha, Dana Černého, Lucie Dvořákové, Renáty Fučíkové, Venduly Chalánkové, Lucie Lomové, Galiny Miklínové, Lenky Jasanské, Petra Nikla, Jaromíra Plachého a Vhrsti. Každý z autorů velmi originálním a od jiných umělců naprosto odlišným způsobem vytváří zcela nový svět plný fantazie, do kterého mohou prostřednictvím výstavy nahlédnout i ti nejmenší čtenáři.

Výstavní projekt 12 světů navazuje na úspěšnou putovní výstavu 11 světů uvedenou v Muzeu hlavního města Prahy již v roce 2012. Poměrně dlouhý časový odstup byl důvodem k aktualizaci obsahu a vytvoření nové výstavy. Kurátorem výstavy je literární a výtvarný kritik Radim Kopáč (1976), jenž je autorem řady publikací věnujících se dějinám literatury a kultury. V Koreji byla výstava již uvedena na Mezinárodním knižním veletrhu v Soulu, v Knihovně informací a kultury Dogok, Gyeongui Line Book Street či BRT Galerii ve městě Sedžong.

Ilustraci původní české knihy pro děti proslavili ve světě takoví autoři jako Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Miroslav Šašek, Jiří Trnka, Štěpán Zavřel nebo Helena Zmatlíková. Jak je tomu však dnes? Jaká je nová generace ilustrátorů, z nichž se každý svým originálním stylem vyrovná zvučným jménům umělců generace předešlé? Kteří čeští ilustrátoři slaví úspěch doma i v zahraničí? Určitě mezi ně patří dvanáctka autorů zahrnutá ve výběru výstavy. Co jméno, to vlastní výraz realizovaný v řadě knižních publikací ceněných kritikou i čtenáři. Co autorské dílo, to specifický svět míst, postav a dějů vyjádřených nejen slovem a obrazem, ale i ve spojení s dalšími médii jako film, performance, hudba, divadlo či fotografie. Jako příklad můžeme uvést filmové zpracování Lichožroutů Galiny Miklínové nebo komiksového alba Anča & Pepík  Lucie Lomové či všestranné tvůrčí aktivity Petra Nikla propojující slovo s obrazem, akcí a zvukem. 

Výstava 12 světů představuje práci dvanácti současných českých ilustrátorů a autorů komiksu mladší a střední generace, kteří se ve své tvorbě zaměřují na literaturu pro děti a mládež. Uvedení autoři patří mezi hvězdy svého oboru slavící úspěch u kritiky i čtenářů a čím dál častěji také v zahraničí. Každý z nich má jedinečný rukopis, každý vytváří svůj vlastní svět. Račte vstoupit, protože kolik světů znáš, tolikrát jsi člověkem.

Termín: 24.10. – 15.12.2019

Otevírací doba: út – ne 10:00 – 20:00 (poslední vstup v 19:00 h)

 

 

Místo konání:

My Art Museum, 518, Teheran-ro, Gangnam-gu, Seoul

Datum:

Od: 24.10.2019
Do: 15.12.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

16.11.2019 - 1.12.2019

Pád železné opony

U příležitosti 30. výročí sametové revoluce se v Asan Institute for Policy Studies v Soulu koná fotografická výstava pod názvem Pád železné opony. Prostřednictvím snímků předních českých, slovenských, polských, maďarských, rumunských, bulharských a německých fotografů podává svědectví o pádu socialistického bloku v roce 1989. Akci, jež potrvá až do 1. prosince letošního roku, pořádá Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s Kanceláří prezidenta republiky, Správou Pražského hradu, zastupitelskými úřady zemí V4 a Českým centrem Soul.

Výstava představuje výběr fotografií ze stejnojmenné výstavy, která se koná od konce května do konce listopadu letošního roku v Letohrádku královny Anny a v Královské zahradě na Pražském hradě. Na sedmdesát snímků zachycuje klíčové události v časové chronologii od ledna do prosince 1989 a podává tak autentickou výpověď o době před třiceti lety. Fotografie připomenou pamětníkům osudové chvíle, kterých byli očitými svědky a naopak příslušníkům mladších generací a veřejnosti v zahraničí přiblíží dramatické okamžiky roku 1989, v jejichž důsledku došlo k pádu celého východního bloku.

Část výstavy zaměřenou na listopadové období roku 1989 v tehdejším Československu připravili kurátoři Jaroslav Kučera a Dušan Veselý. Fotografie věnující se událostem v okolních zemích a také dění na domácí půdě ještě před listopadem 1989 vybrala Daniela Mrázková. Mezi tvůrci unikátního výstavního souboru najdeme jména nejenom předních českých a slovenských fotografů, jakými jsou např. Pavel Štecha, Jaroslav Kučera nebo Karol Kállay ale také řady autorů z dalších zemí jako András Bankuti, Krzysztof Miller či Chris Niedenthal.

Název výstavy: Pád železné opony

Termín: 16.11. – 1.12.2019

Otevírací doba: 10:00 – 17:00 (1.12. 10:00 – 12:00)

Vstup zdarma.

 

Místo konání:

AAIPS Gallery, Asan Institute for Policy Studies, 11 Gyeonghuigung 1Ga-Gil, Jongno-Gu, Seoul, Korea

Datum:

Od: 16.11.2019
Do: 1.12.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

9.11.2019 - 30.11.2019

Wind of Change

Již 5. ročník Filmového festivalu EUNICu pod názvem Wind of Change představí celkem 8 evropských filmů, jež zachycují historicky významné události, jež sehráli významnou roli při utváření či naopak zachování jednotlivých evropských států.

Do Soulu se vrací oblíbený Filmový festival EUNICu, pod názvem Wind of Change. Českou republiku bude prezentovat film Anthropoid britského režiséra Seana Ellisa, který zachycuje atentát na Reinharda Heydricha. V reakci na tento demonstrativní čin Velká Británie odvolala Mnichovskou smlouvu a přislíbila obnovení Československa v jeho původních „předmnichovských“ hranicích.

Filmový festival EUNICu začal v Koreji v roce 2015 původně jako jednorázová akce, kterou členové korejského clusteru a Historické muzeum hlavního města Soulu uspořádali u příležitosti 70-letého výročí konce 2. světové války. 

Letošní ročník festivalu pod názvem „Wind of Change“, bude připomínat historicky významné události, jež sehráli významnou roli při utváření či naopak zachování jednotlivých evropských států. V rámci festivalu bude uvedeno celkem 8 filmů z České republiky, Německa, Slovenska, Polska, Švédska, Maďarska, Francie a Itálie.
Festival zahájí film francouzského režiséra Hannese Stöhr „Berlin is in Germany“ a česko-britské drama „Anthropoid“ režiséra Seana Ellise. Kromě toho se mohou diváci těšit na další filmy světoznámých režisérů – společenské drama polského režiséra Jana Komasy
Warsaw 44“, dokumentární snímek Mikaela Hedlund „The Swedes in the Korean War“ či dílo Gábora Herendiho „Kincsem - Bet on Revenge“.

Festival představí i snímek „A Prominent Pacient“ slovenského režiséra Julia Ševčíka či "Farewell, My Queen" francouzského režiséra Benoit Jacquot. Do výběru byl také zařazen i snímek italského režiséra Maria Martoneho „We Believed“. 

 


 

Promítací plán

Datum Čas Země Titul Režie
9.11. 13:00 Germany Berlin is in Germany  Hannes Stöhr 
  16:00 Czech / UK Anthropoid Sean Ellis 
16.11. 13:00 Poland Warsaw 44  Jan Komasa 
  16:00 Sweden The Swedes in the Korean War  Mikael Hedlund 
23.11. 13:00 Hungary Kincsem - Bet on Revenge  Gábor Herendi 
  16:00 Slovakia A Prominent Pacient  Julius Ševčík 
30.11. 13:00 France Farewell, My Queen  Benoit Jacquot 
  16:00 Italy We Believed  Mario Martone 

 

Všechny filmy jsou promítány v původním znění s korejskými titulky.

 


 

Anthropoid, rež. Sean Ellis (ČR, UK)

Snímek Anthropoid vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Heydrich byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše, hlavním strůjcem Konečného řešení a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu. Vražedná a brutální vláda tohoto muže, přezdívaného "pražský řezník", přiměla spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise s kódovým označením Operace Anthropoid, která se měla navždy zapsat do historie.

Film sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Josefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jana Kubiše (Jamie Dornan), kteří provedou v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti. Vybaveni jen omezeným množstvím informací a minimální výstrojí musejí v nacisty okupovaném a uzavřeném městě přijít na způsob, jak spáchat atentát na Heydricha, muže, kterého řada lidí vnímala jako Hitlerova přirozeného pokračovatele a nástupce. (Falcon)

Filmová recenze zde

Filmový trailer


  

 

 


 

 

 

Plakát ke stažení

Místo konání:

55 Saemunan-ro, Jongno-gu, Seoul 03177, Korea

Datum:

Od: 9.11.2019
Do: 30.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

7.10.2019 - 10.10.2019

PAMS

České centrum Soul a Institut umění – Divadelní ústav prezentovali scénická umění z České republiky na Mezinárodním veletrhu scénických umění v Soulu (PAMS), jenž se konal od 7. do 10. října 2019 v divadelní čtvrti Tähak-ro.

Mezinárodní veletrh scénických umění je každým rokem pořádán organizací Korea Arts Management Service (KAMS) založenou v roce 2006. Jejím cílem je podpora rozvoje vzájemné mezinárodní kulturní výměny a výzkum, vzdělávání, poradenství a poskytování služeb v oblasti scénických umění. V letošním roce se organizátoři české účasti zaměřili především na současnou operu a balet.

Kromě tradiční prezentace na veletržním stánku byli k účasti na veletrhu pozváni také zástupci českých vícesouborových divadel - umělecký šéf Janáčkovy opery v Brně Jiřího Heřmana, ředitel Národního divadla moravskoslezského Jiřího Nekvasila a ředitelJihočeského divadla Lukáše Průdka. Ti se mimo veletrhu zúčastnili navíc řady jednání s managementy významných kulturních center v Koreji.

Místo konání:

104, Daehak-ro, Jongno-gu, Seoul

Datum:

Od: 7.10.2019
Do: 10.10.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce

Program

24.10.2019 - 1.3.2020

Výstava Alfons Mucha

Nově otevřená korejská galerie My Art Museum zahájila výstavu světoznámého českého malíře, grafika a designéra Alfonse Muchy. Výstava představuje celkem 234 secesních plakátů, rytin, kreseb, olejomaleb a dalších originálních děl ze soukromé sbírky slavného českého tenisty Ivana Lendla.

Výstava je rozdělená na čtyři části a snaží se postihnout Muchovu celoživotní tvorbu počínaje divadelními plakáty, které umělec vytvořil pro francouzskou herečku Sarah Bernhardt k divadelním hrám Gismonda, Dáma s kaméliemi, Médea či Hamlet, přes reklamní plakáty pro společnosti Job, Cycles Perfecta a Moët & Chandon, až po známé série dekorativní malby Čtyři roční období, Čtvero umění či Drahokamy a vlastenecká díla, která Alfons Mucha namaloval po svém návratu do vlasti.

Výstavu otevřel ředitel galerie My Art Museum I Tchä-gŭn a ředitel Nadačního fondu Richard Fuxa společně se senátorem Pavlem Fischerem a velvyslancem ČR v Soulu Gustavem Slamečkou. Akci, jež potrvá až do 1. března příštího roku, pořádá galerie My Art Museum a Nadační fond Richarda Fuxy s podporou Českého centra Soul a Velvyslanectví ČR v Soulu.

Sbírka Ivana Lendla, jež je nejrozsáhlejší soukromou sbírkou děl Alfonse Muchy, se veřejnosti poprvé představila na výstavě v Obecním domě v roce 2014 a s počtem 190 000 návštěvníků se stala nejnavštěvovanější výstavou v historii České republiky. Její uvedení v korejské galerii My Art Museum je navíc první výstavou v celém asijském regionu. 

Nově otevřená galerie My Art Museum s výstavní plochou 1100 m2 se nachází v obchodním centru korejské metropole přímo naproti nejznámějšímu výstavišti COEX a nabízí tak korejské veřejnosti lehce dostupný prostor, kde se mohou návštěvníci těšit z umění a kultury. Cílem galerie je organizace rozsáhlých výstav různorodého obsahu, jež překračuje hranice uměleckých žánrů i času, se zaměřením na slavné umělce západního světa, módu, architekturu, design a dekorativní umění.

 


 


Kde: My Art Museum

Adresa: 518, Teheran-ro, Gangnam-gu, Seoul

Termín:         24.10.2019 – 1.3.2020

Otevírací doba:

 • po zavřeno
 • út – čt, ne 10:00 – 20:00
 • pá – so 10:00 – 21:00     

Vstupné:

 • dospělí 15.000 KRW 
 • mládež (8 – 19 let) 12.000 KRW
 • děti (3 – 7 let) 10.000 KRW     

 

Místo konání:

My Art Museum, 518, Teheran-ro, Gangnam-gu, Seoul

Datum:

Od: 24.10.2019
Do: 1.3.2020

Organizátor:

Československá nová vlna v Kulturním centru Magistrátu města Drosia

Projekce dvou filmů Československé nové vlny v rámci Dnů kinematografie v Kulturním centru Magistrátu města Drosia.

ComicDom Festival

Největší řecký komiksový festival ComicDom uvítá Českou republiku jako svého čestného hosta.

Archimédes do třetice

Film režiséra G. Agathonikiadise "Můj strýček Archimédes" bude promítán na přání městské části jižní Attiky-Argyroupoli v Řecku po třetí, tentokrát v místním kulturním centru. ...

Athens Science Festival 2020

I letos bude Česká republika zastoupena na populárním athénském festivalu vědy a inovací.

Projekce filmu "Můj strýček Archimedes"

České centrum Athény ve spolupráci s Řecko-českou komorou se sídlem v Athénách organizují promítání českého filmu "Můj strýček Archimédes" za přítomnosti režiséra Georgise Agathonikiadise s následnou...

Kafka třikrát jinak

U příležitosti 95. výročí úmrtí Franze Kafky, pořádá České centrum Athény hned tři paralelní akce, které jim umožní blíže se seznámit s tímto velikánem české literatury.

České hrady a zámky

Výstava České hrady a zámky České republiky bude vystavena ve vstupních prostorách kulturní Nadace M. Cacoyannise v Athénách.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI:
Naši partneři

DOPORUČUJEME:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  PARTNEŘI: