Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

KONCERT MS3 BAROQUE ENSEMBLE / DOPORUČUJEME

Koncert hudebního tělesa polských, českých, slovenských a maďarských hudebníků MS3 Baroque Ensemble, který se koná v Maďarském institutu. VSTUP ZDARMA.

DEN S ROMSKOU KULTUROU / EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ

České centrum Praha se letos k oslavám EVROPSKÉHO DNE JAZYKŮ připojuje celodenním programem věnovaným romské kultuře.

PLASTIC PEOPLE OF THE UNIVERSE / ZAHRADA ČERNÍNSKÉHO PALÁCE

Koncert skupiny The Plastic People of the Universe, který připomene, že v letošním roce uplyne deset let od teroristických útoků na New York a Washington.

ODPOLEDNÍ DÍLNA S HANOCHEM PIVENEM!

Jedinečná příležitost setkání s významným izraelským výtvarníkem Hanochem Pivenem, který připravil pro České centrum Praha dvě výtvarné dílny pro děti i dospělé!

DOPOLEDNÍ VÝTVARNÁ DÍLNA S HANOCHEM PIVENEM!

Jedinečná příležitost setkání s významným izraelským výtvarníkem Hanochem Pivenem, který připravil pro České centrum Praha dvě výtvarné dílny pro děti i dospělé.

MĚŘENÍ ZRAKU A PREZENTACE KOREKČNÍCH POMŮCEK

Orientační měření zraku, podání informace o refrakční vadě (pokud bude zjištěna), poradenství v oblasti kontaktních čoček. Zajišťuje firma Alcon, divize společnosti Novartis, s.r.o.

PROMÍTÁNÍ DOKUMENTÁRNÍCH FILMŮ O OTTOVI WICHTERLEM

Jen málokterý český vědec se těší takovému uznání a popularitě, doma i v zahraničí, jako právě prof. Otto Wichterle. Přijďte se o něm dozvědět více!

DEN POEZIE / VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BÁSNICKÉ SOUTĚŽE PRAŽSKÝCH GYMNÁZIÍ

Tento rok již po třinácté proběhne v řadě našich měst festival Den poezie. V naší galerii proběhne VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ BÁSNICKÉ SOUTĚŽE PRAŽSKÝCH GYMNÁZIÍ.

UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA

Komentovaná prohlídka a debata s kurátorkou výstavy Evou Janáčovou.

SETKÁNÍ S YEHUDOU BACONEM

Nenechte si ujít setkání s významným umělcem s československými kořeny Yehudou Baconem a iniciátorkou jeho výstavy Lenou Aravou Novotnou.

THINGS WILL NEVER BE THE SAME / KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA A DEBATA

Komentovaná prohlídka výstavy a debata s umělci Yusuke Nakamurou a Jiřím Votrubou spolu s kurátorem výstavy Martinem Dostálem.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / YEHUDA BACON

Přijďte se nechat inspirovat aktuální výstavou a zkusit nalézt vlastní tvůrčí hranice a možnosti. Připraveno s Galerií hlavního města Prahy.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / THINGS WILL NEVER BE THE SAME

Celodenní výtvarná dílna inspirovaná japonským designem a malbou, jak je představen na výstavě THINGS WILL NEVER BE THE SAME (Nic nebude jako dřív).

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Tentokrát se budeme pohybovat na hraně výtvarného umění a komiksu.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / OTTO WICHTERLE

Nenechte si ujít výtvarnou dílnu v Českém centru Praha, kterou s Lucií Haškovcovou povede sběratel stavebnic MERKUR Jiří Mládek a autorka animovaného filmu Otto Wichterle Zuzana Bahulová!

ČESKÉ KOŘENY VE ŠVÝCARSKU / FILM

Již druhý dokument z dílny Mezinárodního českého klubu a KAM Studia Kyjov se věnuje tématu české emigrace ve Švýcarsku, kam po roce 1968 odešlo na 15 000 Čechoslováků.

HANA FREJKOVÁ / DIVNÝ KOŘENY

Večer s knihou Hany Frejkové Divný kořeny a s jidiš písněmi v jejím podání.

DŮM SE ZELENOU STŘECHOU / FILM

Dokumentární film sleduje příběhy dvou žen, jež spojuje místo, kde prožily dětství a které se během druhé světové války ocitly na opačných stranách barikády.

THINGS WILL NEVER BE THE SAME

České centrum Praha představí česko - japonský design, malbu a komiks umělců Yusuke Nakamury, Ayako Takagi a Jiřího Votruby. Výstava bude součástí pražské přehlídky Designblok.

UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ

Pestrou přehlídku současného českého komiksu a výtvarného umění, které s prvky a postupy komiksu pracuje, připravili Radim Kopáč a Eva Janáčová.

731 732 733 734 735 736 737 738 739 740


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: