Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

UMĚNÍ KOMIKSU, KOMIKSOVOST V UMĚNÍ

Pestrou přehlídku současného českého komiksu a výtvarného umění, které s prvky a postupy komiksu pracuje, připravili Radim Kopáč a Eva Janáčová.

PŘESAHY / SETKÁNÍ S KURÁTORKOU A AUTORY VÝSTAVY

Neformální setkání s kurátorkou a autory, kteří se podílejí na výstavě Přesahy. Přijďte si s námi připít na úspěch výstavy a dozvědět se více o tomto unikátním projektu.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / PŘESAHY

Další ze série výtvarných dílen, které pro vás připravujeme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy. Přijďte si otestovat svoje vlastní tvůrčí hranice.

SALON LJUBY FUCHS / PŘESAHY

České centrum Praha zve na zajímavý diskusní večer s významným shakespearologem Martinem Hilským, kurátorkou Lucií Loosovou a ředitelkou Českého centra Praha Jolanou Součkovou.

LITERATURY S DIALOGEM: DAVID JAŘAB A KŘEST KNIHY ČESKÝ DIVADELNÍ KOSTÝM

V červnovém literárním salonu Zdenka Pavelky se setkáme s významným Davidem Jařabem. Součástí večera bude uvedení knihy Český divadelní kostým.

ALENA JEŽKOVÁ: DRAČÍ POLÉVKA / KŘEST KNIHY

Křest nové knihy Aleny Ježkové s názvam Dračí polévka o vietnamském chlapečkovi, který žije v Praze.

ISABELLE CARVALHO, BRACO DE FERRO / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Braco de Ferro je nezávislý autorský ediční projekt, koordinovaný umělkyní Isabel Carvalho a grafikem Pedro Norou z Portugalska. V anglickém jazyce.

YASMIN KESHMIRI HEJDUK / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Ředitelka agentury Minty Yasmin K. Hejduk bude mluvit o fenoménu POP UP. Soustředí se na jeho tvůrčí začátky a ukáže jeho důležitost jako marketingový nástroj. V anglickém jazyce.

RUINÉ MAGAZINE / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Setkání s editory nezávislého časopisu Ruine magazine, který se věnuje undergroundové kultuře, ALLGEIER & BENEDIKT FISHER. V anglickém jazyce.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / CityLAB

Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy pro Vás opět připravila den plný výtvarných her, tvůrčí práce a experimentů. Foto: Margarida do Ó

SALON LJUBY FUCHS / CityLAB

Setkání s autorem projektu CityLAB fotografem Jiřím Turkem, ředitelkou Leica Gallery Prague Mílou Dubskou a s bývalou ředitelkou Českého Centra New York Monikou Koblerovou.

MIGRACE A (I)MIGRANTI V ČESKU / PŘEDNÁŠKA

Veřejná debata a křest nové publikace pracovníků výzkumného centra GEOMIGRACE při Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty UK v Praze.

MIHO WATANUKI / PROJEKT ZAVÍRÁME ZA 21 DNÍ

Japonská designérka pánské módy Miho Watanuki bude hovořit o zkušenosti s rozdílnými typy marketingu a výrobních procesů v pařížském módním průmyslu. V anglickém jazyce.

OTTO WICHTERLE / VĚDEC A VYNÁLEZCE

První ze zastávek nového výstavního projektu Českých center a Ústavu makromolekulární chemie AV ČR, který představuje život a dílo jednoho z našich nejvýznamnějších vědců.

LITERATURA S DIALOGEM / PETR HRUŠKA

Zveme vás na květnový literární salon Zdenka Pavelky, ne kterém se setkáme s českým básníkem, scenáristou, literárním historikem a vědcem Petrem Hruškou.

VEČER S REVOLVER REVUE

Setkání nad jarním číslem REVOLVER REVUE, během nějž čerstvý laureát Ceny Magnesia Litera Martin Ryšavý představí svou novou knihu Stanice Čtyřsloupový ostrov.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / SVĚTLA MĚSTA

Výstavou Viktora Karlíka Světla města nás provede kunsthistorička Pavla Pečinková. Foto: Ondřej Přibyl

SALÓN LJUBY FUCHS / FOLKLÓR

Tradiční salon v Českém centru Praha se bude tentokrát zabývat otázkou role folklóru v dnešní společnosti. Foto: David Musil.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / SVĚTLA MĚSTA

Tak jako každý měsíc pořádáme ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy celodenní výtvarnou dílnu. Tentokrát se můžete přijít inspirovat díly Viktora Karlíka.

JEDEN SVĚT / JAK SE DĚLÁ FESTIVAL?

Diskuse s organizátory festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, pořádaný společností Člověk v tísni.

732 733 734 735 736 737 738 739 740 741


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: