Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

TEL AVIV SLAVÍ 100!

Projekt Tel Aviv slaví 100! připomíná stoleté výročí města Tel Aviv. Představuje fotografie Yigala Gawzeho Fragments of a Style a výstavu plakátů Česko-Izraelská identita.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / LJUBA FUCHS

Závěrečný díl pořadu Já jsem lev salónu. Tentokráte bude salón patřit ženě, která nás po dva roky pořadem provázela - Ljubě Fuchs.

VE ZNAMENÍ ČESKÉHO PŘEDSEDNICTVÍ

České centrum Praha se zapojilo do série akcí, které během prvního pololetí roku 2009 prezentovaly Českou republiku během našeho Předsednictví v Evropské unii.

NOVÝ (Z)BOŽÍ!

Unikátní výstava nazvaná Nový (z)boží! prezentuje práce mladých a talentovaných českých designérů oceněné v soutěži Národní cena za studentský design 2008.

ŠTĚPÁNKA STEIN & SALIM ISSA / PORTRÉT

Půlroční předsednický program Českého centra Praha uzavírá autorská výstava čerstvých držitelů ceny Czech Grand Design Štěpánky Stein a Salima Issy.

PRAŽSKÁ MUZEJNÍ NOC 2009

Zastavte se cestou po pražských muzeích i v Českém centru Praha a nechte si vytvořit vlastní portrét! Fotografovat budou Štěpánka Stein a Salim Issa. Performativní animace Darina Alster.

JÁ JSEM LEV SALÓNU / DANA BUREŠOVÁ

Hostem dalšího dílu oblíbeného pořadu Já jsem lev salónu bude v Českém centru Praha operní pěvkyně Dana Burešová.

SOUČASNÝ ANIMOVANÝ FILM

Promítání sedmi krátkých animovaných filmů studentů katedry animované tvorby FAMU z let 2005 až 2008. VSTUP ZDARMA!

JÁ JSEM LEV SALÓNU / BŘETISLAV POJAR

Dalším z hostů populárního pořadu Já jsem lev salónu bude režisér a autor nezapomenutelného seriálu Pojďte pane, budeme si hrát Břetislav Pojar.

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ / PROJEKCE FILMŮ

Přijďte do Kina Světozor na promítání páska filmů PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ pětice animátorů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa.

PET ART / TEP ART

Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše! Výtvarnou dílnu k výstavě Veroniky Richterové V PETU TVÁŘE povede lektorka Lucie Haškovcová z GMPH.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / BOHDAN HOLOMÍČEK A MIROSLAV JANEK

Hostem březnového salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude fotograf Václava Havla Bohdan Holomíček a režisér a kameraman Miroslav Janek.

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ

Výstava českých režisérů, výtvarníků a tvůrců animovaných filmů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa je určena dětem i dospělým.

VŽDY PŘIPRAVEN! / DISKOTÉKA PETRA SÍSE

Putovní dokumentární výstava ke knize Petra Síse ZEĎ / JAK JSEM VYRŮSTAL ZA ŽELEZNOU OPONOU, kterou vydalo nakladatelství Labyrint

V PETU TVÁŘE / PĚT LET PET-ARTU A NÁRODNÍ MUZEUM PETLAHVÍ

Výstava V PETU TVÁŘE Veroniky Richterové představuje jeden z fenoménů dnešní doby – všudepřítomné petlahve. Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše!

KONCERT JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA

Rádi bychom vám doporučili koncert orchestru JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA, který si předsevzal zprostředkovat vzájemnou spolupráci mladých hudebníků z Čech, Německa a z Polska.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / BOŘEK ŠÍPEK

Hostem zimního salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude architekt a designér Bořek Šípek. VSTUP ZDARMA.

NOC LITERATURY 2009

13. května 2009 proběhne v Praze třetí ročník projektu Českých center Noc literatury. Záměrem projektu je netradičním způsobem přiblížit současnou evropskou literaturu.

CZECH MADE? / DEBATA / MULTIKULTURNÍ CENTRUM

Dvě diskusní setkání s názvem ZA PRACÍ DO CIZINY a JDĚTE PRYČ, PRÁCE NENÍ, připravené rámci doprovodného programu k výstavě komiksů o práci cizinců v České republice CZECH MADE?.

BERNARD LESAING / ČESKÉ TVÁŘE A KRAJINY

České centrum Praha připravilo pro začátek nové sezóny výstavu, která symbolicky přenáší předsednictví z francouzské půdy na českou.

737 738 739 740 741 742 743 744 745 746


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: