Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ / PROJEKCE FILMŮ

Přijďte do Kina Světozor na promítání páska filmů PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ pětice animátorů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa.

PET ART / TEP ART

Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše! Výtvarnou dílnu k výstavě Veroniky Richterové V PETU TVÁŘE povede lektorka Lucie Haškovcová z GMPH.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / BOHDAN HOLOMÍČEK A MIROSLAV JANEK

Hostem březnového salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude fotograf Václava Havla Bohdan Holomíček a režisér a kameraman Miroslav Janek.

PĚT STATEČNÝCH FAMÁKŮ

Výstava českých režisérů, výtvarníků a tvůrců animovaných filmů Michala Žabky, Václava Švankmajera, Noro Držiaka, Jana Bubeníčka a Davida Súkupa je určena dětem i dospělým.

VŽDY PŘIPRAVEN! / DISKOTÉKA PETRA SÍSE

Putovní dokumentární výstava ke knize Petra Síse ZEĎ / JAK JSEM VYRŮSTAL ZA ŽELEZNOU OPONOU, kterou vydalo nakladatelství Labyrint

V PETU TVÁŘE / PĚT LET PET-ARTU A NÁRODNÍ MUZEUM PETLAHVÍ

Výstava V PETU TVÁŘE Veroniky Richterové představuje jeden z fenoménů dnešní doby – všudepřítomné petlahve. Přijďte se přesvědčit, že plastové lahve nepatří jenom do koše!

KONCERT JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA

Rádi bychom vám doporučili koncert orchestru JUNGES KLANGFORUM MITTE EUROPA, který si předsevzal zprostředkovat vzájemnou spolupráci mladých hudebníků z Čech, Německa a z Polska.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / BOŘEK ŠÍPEK

Hostem zimního salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude architekt a designér Bořek Šípek. VSTUP ZDARMA.

NOC LITERATURY 2009

13. května 2009 proběhne v Praze třetí ročník projektu Českých center Noc literatury. Záměrem projektu je netradičním způsobem přiblížit současnou evropskou literaturu.

CZECH MADE? / DEBATA / MULTIKULTURNÍ CENTRUM

Dvě diskusní setkání s názvem ZA PRACÍ DO CIZINY a JDĚTE PRYČ, PRÁCE NENÍ, připravené rámci doprovodného programu k výstavě komiksů o práci cizinců v České republice CZECH MADE?.

BERNARD LESAING / ČESKÉ TVÁŘE A KRAJINY

České centrum Praha připravilo pro začátek nové sezóny výstavu, která symbolicky přenáší předsednictví z francouzské půdy na českou.

FOLKOR PARTY

FOLKLOR PARTY ANEB CESTA FOLKLORU ZE SKANZENU DO PRAHY je výstava, jejímž hlavním cílem je poukázat na nehynoucí roli folkloru a na jeho otisk v současné vizuální kultuře.

VIKINGOVÉ, NEJEN NELÍTOSTNÍ VÁLEČNÍCI / PŘEDNÁŠKA

O vikinské mytologii, kosmologii a pohledu na svět vypráví švédský literární vědec Kenneth Eriksson. Anglicky. Tlumočeno do češtiny.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / ZDENKA PROCHÁZKOVÁ

Hostem novoročního salónu divadelnice Ljuby Fuchs bude herečka a spisovatelka Zdenka Procházková.

"Z města ven!" - expozice výstavy v Głogówku

Expozice výstavy "Z města ven! Sovinec jako centrum neoficiální česko-slovenské kultury 1974-1989" v Głogówku (opolské vojvodství).

Sluneční králové

Národní muzeum otevře již 1. září tohoto roku ve své Historické budově jedinečnou výstavu světové úrovně nazvanou Sluneční králové. Návštěvníci se díky tomu mohou těšit na památky staré...

#3 ZOOM Konverzační klub pro studenty češtiny

Zveme Vás na třetí setkání konverzačního klubu na téma "PRÁCE A PROFESE V ČR. Co chtějí dělat mladí Češi?"

Potřebujeme bezchybnou češtinu?

Sledování on-line přednášky o češtině Mgr. Hany Prokšové z Ústavu českého jazyka a teorie komunikace Filozofické fakulty UK. Přednáška bude vysílána v českém jazyce přes platformu Zoom. Registrace:...

738 739 740 741 742 743 744 745 746 747


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: