Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

SPRING OF FREEDOM

České centrum Praha je partnerem výstavy SPRING OF FREEDOM, která se koná na Staroměstské radnici Prahy 1 - Sál architektů, 4. patro. VSTUP ZDARMA.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / NÁVRAT K MALBĚ

Komentovaná prohlídka výstavy NÁVRAT K MALBĚ za osobní účasti jejího autora Josefa Hnízdila.

LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Zveme vás na novou výstavu malíře, grafika a designera Libora Lípy s názvem LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Pojďte si zatvořit! Zavítejte do Českého centra Praha a nechte se inspirovat díly Libora Lípy v rámci výstavy LÍPA …PŘESUN POHYBU (1).

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / LÍPA …PŘESUN POHYBU (1)

Přijďte na komentovanou prohlídku výstavy LÍPA …PŘESUN POHYBU (1) spojenou s ochutnávkou moravských vín a pálenek.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / NÁVRAT K MALBĚ

Výtvarná dílna, kterou jsme pro vás připravili jako doprovodný program k výstavě Josefa Hnízdila NÁVRAT K MALBĚ. Připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ IV.

Hosty čtvrtého z cyklu večerů se soudobými skladateli mladší generace budou skladatel Michal Nejtek a klarinetista Irvin Venyš.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ V.

Hosty posledního z cyklu večerů se soudobými skladateli mladší generace budou Slavomír Hořínka a Jiří Hájek.

DUNCAN HIGGINS / UNLOUD II

České centrum Praha je partnerem projektu unloud II, který bude 17. března zahájen v Ruském středisku vědy a kultury.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / UNLOUD

Přijďte se nechat inspirovat originální instalací 1600 maleb britského výtvarníka Duncana Higginse, který sérii unloud vytvořil během svých pobytů na Soloveckých ostrovech.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ II.

Hosty druhého hudebního cyklu večerů budou Jana Vörošová a Monika Knoblochová. Každý návštěvník se navíc může těšit na CD s nahrávkami premiér všech skladeb soutěže NUBERG!

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ III.

Hosty budou tentokrát Michaela Plachká a vítězové skladatelské soutěže Nuberg ’09. Ta si klade za cíl popularizovat současnou vážnou hudbu mladých skladatelů.

DUNCAN HIGGINS / UNLOUD

Zveme vás na výstavu britského umělce Duncana Higginse s názvem unloud (nehlučně), která se stala součástí oficiálního programu festivalu Jeden svět.

IVO DOKOUPIL / TAJEMSTVÍ SOLOVECKÝCH OSTROVŮ

Přednáška Ivo Dokoupila, cestovatele, fotografa, novináře a spolupracovníka organizace Člověk v tísni, který se dlouhodobě věnuje historii a kultuře zemí bývalého SSSR.

PAVLÍNA BRZÁKOVÁ / ZTRACENÁ DUŠE

Přednáška na téma hledání "ztracené duše" v pojetí sibiřského šamanismu. Obřady pěti elementů vás provede známá česká spisovatelka a etnoložka Pavlína Brzáková.

IVO DOKOUPIL / HISTORIE A SOUČASNOST SOLOVECKÝCH OSTROVŮ

Ivo Dokoupil, cestovatel, fotograf, novinář a spolupracovník organizace Člověk v tísni se s náveštěvníky Českého centra Praha podělí o svoje znalosti a dojmy ze Soloveckých ostrovů.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / UNLOUD

Komentovaná prohlídka britského výtvarníka Duncana Higginse k jeho výstavě unloud, která je součástí programu festivalu Jeden svět.

KREATIVNÍ HRY S UMĚNÍM / KRAJINA!

Přijďte si během dne pohrát s abstraktními fotkami krajiny od Tomáše Bicana! Výtvarnou dílnu pro České centrum Praha připravila Lucie Haškovcová z Galerie hlavního města Prahy.

SKLADATELSKÁ KUCHYNĚ I.

Připravili jsme pro vás nový cyklus setkání se soudobými skladateli mladší generace. Prvními hosty budou dva BERGovští skladatelé Martin Hybler a Jan Dušek.

JOSEF HNÍZDIL / NÁVRAT K MALBĚ

Výstava malíře Josefa Hnízdila se v současnosti, kdy se v celosvětovém měřítku do popředí prosazují jiné formy výtvarného umění, pokouší o návrat ke klasické malbě.

742 743 744 745 746 747 748 749 750 751


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: