Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

JOSEF HNÍZDIL / NÁVRAT K MALBĚ

Výstava malíře Josefa Hnízdila se v současnosti, kdy se v celosvětovém měřítku do popředí prosazují jiné formy výtvarného umění, pokouší o návrat ke klasické malbě.

ORBIS PICTUS ANEB....LEPORELOHRA

Nevšední výstava Orbis Pictus...aneb Leporelohra koncipovaná jako permanentní tvůrčí dílna. Autory projektu jsou výtvarník Petra Nikl a jeho kolega Ondřej Smeykal.

SOFÍA GANDARIAS / KAFKA, EL VISIONARIO

Výstava španělské výtvarnice Sofie Gandarias Kafka, el Visionario (Kafka vizionář), jejíž námětem je život a dílo velkého spisovatele, ale také dějiny 20. století.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KRAJINA!

Komentovaná prohlídka výstavy Tomáše Bicana s názvem Krajina!, která se skládá z dvanácti černobílých velkoformátových fotografií pořízených přístrojem Hasselblad.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KÁJA SAUDEK OČIMA ŠTĚPÁNA MAREŠE

Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy KÁJA SAUDEK & 60’s, kterou bude provázet tvůrce Zeleného Raoula Štěpán Mareš.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / KÁJA SAUDEK & 60’s

Srdečně Vás zveme na komentovanou prohlídku výstavy KÁJA SAUDEK & 60’s, kterou bude provázet kurátorka výstavy Helena Diesing.

TOMÁŠ BICAN / KRAJINA!

Přijďte se podívat na výstavu černobílých fotografií Tomáše Bicana s názvem Krajina!, jejíž součástí je i projekce seskládaná z autorovy dosavadní tvorby.

DEN POEZIE 2009

Literární večer, který je součástí festivalu Den poezie. Poezie trojjazyčného setkání s Portugalskem – Eduardo Vaz a jeho sbírka básní ‘tvůj, e.’

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA / MAN WITH THE FINGER

Jedinečná možnost se setkat s osobitým výtvarníkem a autorem výstavy MAN WITH THE FINGER Karlem Balcarem.

MIREK LUKEŠ, POUTNÍK Z TIBETU / BESEDA

Známý cestovatel a horolezec Mirek Lukeš se nedávno vrátil již ze své páté cesty do srdce Tibetu. Podařilo se mu tak absolvovat všechny tři nejdůležitější poutní cesty.

VZTAH ČESKÉ SPOLEČNOSTI K CIZINCŮM PO 20 LETECH DEMOKRACIE

Přijďte se dozvědět o tom, jak se měnil vztah Čechů k cizincům během minulých let a jak současnou českou společnost vnímají samotní cizinci.

VÝSTAVA KÁJA SAUDEK & 60’s

Multimediální výstava toho nejlepšího od krále českého komiksu nejen baví, ale i provokuje. Výstavu pořádá společnost Arbor vitae societas ve spolupráci s Českým centrem Praha.

KAREL BALCAR / MAN WITH THE FINGER

Unikátní výstava soudobého výtvarníka Karla Balcara přináší nový úhel pohledu jak na výtvarné umění a jeho detailní propracování.

YoUNG SWEDISH AND CZECH DESIGN / PANELOVÁ DISKUZE

Debata přiblíží objekty švédských designérů, které můžete vidět výstavě UNG7, a nabídne diskuzi, jejímž cílem je srovnání švédského a českého designérského prostředí.

UNG7 / MLADÝ ŠVÉDSKÝ DESIGN

Kouzlo putovní výstavy mladých švédských designérů spočívá v odvaze a experimentu. Originální návrhy a neobvyklá instalace obohatí letošní ročník Designbloku 2009.

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ V ČESKÉM CENTRU PRAHA

V rámci kulturní a jazykové vzdělanosti v Evropě prohlásila Rada Evropy 26. září za Evropský den jazyků. České centrum Praha se k oslavám připojuje.

YIGAL GAWZE / FRAGMENTS OF A STYLE / PŘEDNÁŠKA

Zveme vás na přednášku izraelského architekta a fotografa Yigala Gawzeho, která je součástí doprovodného programu k výstavě TEL AVIV SLAVÍ 100!.

TEL AVIV SLAVÍ 100!

Projekt Tel Aviv slaví 100! připomíná stoleté výročí města Tel Aviv. Představuje fotografie Yigala Gawzeho Fragments of a Style a výstavu plakátů Česko-Izraelská identita.

JÁ JSEM LEV SALÓNŮ / LJUBA FUCHS

Závěrečný díl pořadu Já jsem lev salónu. Tentokráte bude salón patřit ženě, která nás po dva roky pořadem provázela - Ljubě Fuchs.

VE ZNAMENÍ ČESKÉHO PŘEDSEDNICTVÍ

České centrum Praha se zapojilo do série akcí, které během prvního pololetí roku 2009 prezentovaly Českou republiku během našeho Předsednictví v Evropské unii.

743 744 745 746 747 748 749 750 751 752


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: 


Naši partneři

DOPORUČUJEME:

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

 

 

 
PARTNEŘI: