Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.2.2003 0:00 - 25.2.2003 0:00

Pavel Besta - Ichiro Sato Tessen

Společná výstava výtvarných děl českého umělce Pavla Besty a japonského malíře Ichiro Sato Tessena.

Výtvarná díla českého umělce Pavla Besty a japonského malíře Ichira Sato Tessena se během měsíce února představí v Českém centru v Bruselu.

Vernisáž s hudebním intermezzem se uskuteční ve čtvrtek 6. února 2003 od 19.30 hodin za přítomnosti ředitele Japonského kulturního a informačního střediska v Bruselu, Daini Tsukahary. Fotogalerie z vernisáže


Pavel Besta
se narodil v roce 1958. Vystudoval nejprve Právnickou fakultu UK a následně pak Akademii výtvarných umění v Praze, obor restaurování u prof. Ballardiniho a malbu u prof. Smetany.
Patří k malířům, kteří přirozeným způsobem vycházejí z odkazu minulosti a přitom dospívá k osobitému projevu. Soustředěně vnímá a pozoruje naše prostředí a nechává se inspirovat prvky, s nimiž se denně setkáváme, a které působí na jeho představivost. Jeho projev se přitom stává hlubokou meditací. Není pro něj ani tak důležitá barva, jako spíš vnitřní světlo vyzařující z obrazového prostoru. Jeho tvorba rovněž citlivě reaguje na tradiční hodnoty a je pro ni příznačné využití klasických výtvarných prostředků.
Ichiro Sato Tessen
,
malíř a kaligrafik, narozen v Japonsku v roce 1947. Studoval na Metropolitní univerzitě v Tokiu a na Akademii výtvarných umění v Paříži. Je držitelem několika cen, vystavoval především v rodné zemi, Francii a Belgii. Jeho tvorba nezapře autorův původ – často užívá prvky asijské kaligrafie, z barev pak dominuje jemně modrá. Základním motivem jeho tvorby, či spíše hledaným stavem, je Nic.
“ Co mě opravdu potěší je, když mi lidé řeknou, že se s mými obrazy cítí dobře a že jim přinášejí štěstí, vnitřní klid a jasnost.“

Místo konání:

150-152 Avenue Adolphe Buyl
1050 Bruxelles / Brussel
Belgie

Datum:

Od: 7.2.2003 0:00
Do: 25.2.2003 0:00

Organizátor:

České centrum Brusel


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala