Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.6.2020 - 24.7.2020

Pavel Brycz - Dva v tom

S radostí prezentujeme náš unikátní literární projekt Koronapovídky. Pandemie Covidu-19 a s ním spojená omezení mají těžké následky i pro spisovatele a spisovatelky. Proto jsme se rozhodli zprostředkovat Vám kontakt s nimi jinak. Požádali jsme několik předních českých spisovatelů, aby napsali exkluzivně pro nás krátké příběhy za časů celosvětové pandemie. Jako první Vám prezentujeme krátkou povídku Pavla Brycze Dva v tom.

 

 

Pavel Brycz

 

 

Pavel Brycz 

(*28. 7. 1968 Roudnice nad Labem)

Prozaik, básník a scenárista. Píše pro dospělé i pro děti. Je autorem dvou televizních večerníčků: Dětský zvěřinec (2008) a Bílá paní na hlídání (2013 a 2019). Falešnému mesiáši 17. století z Haliče je věnován jeho magický román Svatý démon (2009). V roce 2014 vydal román Muž bez ženy není člověk, který pro Český rozhlas v roce 2017 načetl Michal Isteník, herec z populárního TV seriálu Most. V roce 2017 představil také legionářské romaneto Největší muž na světě, groteskně pojatý příběh anabáze českých legionářů v Rusku. Je autorem úspěšné série upírských komedií Emil a upíři. První knížka série nese název Neboj se, vždyť máš česnek (2018), a nyní vychází už čtvrté pokračování Česnek útočí, se vším zatočí (2020). Celá série vychází také jako audiokniha v podání hece Kamila Halbicha.

Pavel Brycz je laureát Ceny Jiřího Ortena 1999 za knihu Jsem město, která pojednává o městě Most, industriálních Pompejích zničených kvůli těžbě hnědého uhlí. Dále získal Prix de Bohemia 2005 za komediální rozhlasovou pohádku s písničkami Neberte nám Ptáka Loskutáka a Státní cena za literaturu 2004 za  román Patriarchátu dávno zašlá sláva, ságu ukrajinsko – německo – české rodiny v časech krvavého 20. století. Zlatou stuhu IBBY 2011 získal za dětskou knížku Bílá paní na hlídání.

Na konci roku 2019 se zúčastnil Evropského literárního festivalu v Tokiu, kde představil japonský překlad své knihy Co si vyprávějí andělé? – fantasy všedního dne.

Dlouhodobě spolupracuje jako scenárista s Českým rozhlasem a textař s hudební skupinou Zdarr, ex-členů kapely Laura a její tygři. Jeho práce byly přeloženy do několika jazyků.

 

 

Povídka ke stáhnutí v anglickém jazyce:


PDF:

 

Mobi

 

Epub

 

 

 

    

 

 

 

 

Speciální poděkování panu Jiřímu Slívovi za poskytnutí ilustrací.


 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 1.6.2020
Do: 24.7.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala