Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.11.2015

Pavel Kašpar a Pražákovo kvarteto v Janově

2. listopadu 2015 vystoupí pianista Pavel Kašpar a Pražákovo kvarteto v Janově v rámci koncertní sezony kulturního sdružení La Giovine Orchestra Genovese. Koncert se uskuteční v divadle Carlo Felice, kde čeští umělci zahrají skladby Dmitrije Šostakoviče.

 

Pavel Kašpar je český klavírista oceňovaný po celé Evropě. Mnoho úspěchů zaznamenal taktéž mimo starý kontinent -  v USA, Kanadě, Mexiku, ale i Číně či Izraeli. Během své kariéry spolupracoval s mnohými předními českými i zahraničními orchestry a dirigenty (Jiří Kout, Libor Pešek, Petr Altrichter, Rastislav Štúr, Heiko Mathias Förster, Dirk Kaftan, Alessandro Crudele ad.). Jako sólista vystupuje na recitálech po celém světě a do svých programů zařazuje jak skladby českých skladatelů (Dvořák, Smetana, Janáček, Martinů, Novák), tak i díla světových mistrů (Mozart, Haydn, Beethoven, Chopin, Brahms, Liszt, Scarlatti, Debussy, Ravel, Gershwin ad.).

Pražákovo kvarteto, ve složení Pavel Hůla, Vlastimil Holek – housle, Josef Klusoň – viola a Michal Kaňka – violoncello. V roce 1979 získalo 1. cenu v soutěži Pražského jara, rok předtím zvítězili v další prestižní mezinárodní interpretační soutěži ve francouzském Evianu. Mladý soubor, který založili studenti Pražské konzervatoře v roce 1972, se v počátcích své kariéry formoval pod vedením špiček českého kvartetního umění – Viktora Moučky z Vlachova kvarteta, Břetislava Novotného, primária Kvarteta města Prahy, a Antonína Kohouta z proslulého Smetanova kvarteta. Přes třicet let trvající působení Pražákovců především na zahraničních pódiích, kde se počet jejich koncertů pohybuje v poslední době kolem osmdesátky ročně, a k tomu úctyhodná diskografie čítající přes 40 titulů se stěžejními opusy kvartetní literatury, představuje soubor na samém vrcholu jeho umělecké kariéry a s renomé jednoho z nejvýznamnějších představitelů české komorní hudby na mezinárodní scéně. (prazakquartet.com)

 

Místo konání:
Teatro Carlo Felice, Genova
Datum:

2.11.2015

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala