Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.5.2018 17:30

Pavel Šmíd v Segovii zodpoví otázku času

Divadlo Pavla Šmída uzavře cyklus kulturních akcí Encuentro Segovia-Chequia svým dílem pro děti nazvaným Pohádka z budíku. Představení se uskuteční 13. května v 17:30 h v rámci festivalu Titirimundi na nádvoří v Casa de la Tierra. Pohádka bude zábavným způsobem rozebírat otázku času pro nejmenší.

Už jste někdy měli pocit, jakoby se čas zastavil? Nebo vám naopak čas utíká a dny se mění v týdny, měsíce, roky? Většina z nás říká, že nemá nikdy na nic čas. Proč tomu tak je? Je lepší v životě pospíchat nebo žít pozvolna? Tyto otázky zodpoví představení Pohádka z budíku, ve které učitel Zeitman vyučuje, jak zacházet s časem, aby nás dobře vedl na cestě životem. Vypráví pohádku o dvou bratrech, kteří se vydají hledat čas, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je. Jedná se o komunikativní představení s písničkami a milým humorem.

Pavel Šmíd díky svému důvtipu dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Od roku 1999 jste jej mohli spatřit v různých představeních. Vystupoval například s divadelní společností Koňmo Víta Marčíka, v Kejklířském divadle či v projektu Komedianti. Pohádka z budíku je Šmídovým prvním autorským počinem. Kulisy v podobě velkého budíku, který se rozdělí v půli a uvnitř se objeví celý v časoprostor namalovala Simonetta Šmídová. Loutky pro představení vyrobil Jan Růžička. Pohádka z budíku je ojedinělou zábavnou interaktivní naukou o čase propojenou písničkami.

Představení pro děti starší pěti let.

Více informací a vstupenky na: 
https://www.titirimundi.es/espectaculo/una-clase-tiempo/repeat_1526232600_1526255940/  
www.teatr.cz

Místo konání:
Patio Casa de la Tierra. Plaza de la Tierra, Segovia
Datum:

13.5.2018 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala