Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2019 19:00

Jiří Kovanda uskuteční svou performanci v barcelonské Nadaci Antoni Tàpiese

Konceptuální umělec a výtvarník Jiří Kovanda představí v Nadaci Antoni Tàpiese v Barceloně dne 7. července v 19 hodin svou performanci nazvanou „Líbání přes sklo“ (Kissing Through Glass). Vystoupení je součástí cyklu spontánních intervencí a performancí nazvaných Someone Walk Around.

Jiří Kovanda (Praha, 1953) je jeden z nejvýznamnějších českých konceptuálních umělců. Jeho první performance se uskutečňovaly na veřejných prostranstvích Prahy v 70. letech, které Kovanda sám dokumentoval.  Prostřednictvím malých, nepatrných a pomíjivých činů, Kovanda vykresluje poetickou reflexi souvislostí mezi veřejným a soukromým, intimním a společným, vnitřním a vnějším.  Často se jako umělec snaží zmizet a poukázat na samotný smysl vystoupení. V Barceloně Jiří Kovanda uvede svou známou performanci „Líbání pře sklo“, jež se již uskutečnila roku 2007 v londýnské galerii Tate Modern. Mezi jeho další představení patří také instalace „Dva zlaté prsteny“ (Two golden rings) z roku 2012, jež proběhla v  Palacio de Cristal madridského parku Retiro.

Belgický umělec a kurátor expozic Erich Weiss, představí cyklus intervencí a performancí Someone Walking Around. Jedná se o zdánlivě spontánní akce, jež trvají několik hodin či dní.  Návštěvník se stane překvapivým elementem, jenž je přinucen k interakci uvnitř expozice. Dalšími umělci působícími na cyklu jsou Nils Nova ze Švýcarska, Slovák Roman Onda a Holanďan Germaine Kruip.

Cena: 8 €

Omezená kapacita. Registrace: activitats@ftapies.com 

Akce je pořádána Nadací Antoni Tàpiese ve spolupráci s Českým centrem v Madridu.

Více informací: https://fundaciotapies.org/es/activitat/someone-walking-around-cicle-performances-dintervencions/

 

 

Místo konání:
Fundació Antoni Tàpies. Carrer d'Aragó, 255, Barcelona
Datum:

7.6.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala