Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.5.2020 - 30.6.2020

Performing Arts online

Naše doporučení z tance online :

 

 

Ponec: Divadlo pro tanec online

První pražská scéna pro současný tanec, Ponec, převedl do online prostoru řadu představení, která by se jinak hrála před vyprodaným sálem: některá z nich pro časově omezené shlédnutí (jako Constellations, představení s doprovodem orchestra soudobé hudby Berg), některá jsou k zhlédnutí stále, jako třeba Generation X Michala Záhory, která kombinuje sociologický průzkum o generaci dnešních čtyřicátníků a tanenčí sólo, nebo Kolik váží vaše touha? – kolektivu Vertedance a hudební skupiny Zrní o nebezpeční přílišné blízkosti sám sobě. Celý repertoár Ponce online je zde:  https://divadloponec.cz/cs/ponec-online

 

420 People: The Watcher

Online lekce současného tance 420People jsme už představovali. Soubor založený Václavem Kunešem a Natašou Novotnou má své kořeny v jejich dlouholeté úzké spolupráci s Jiřím Kyliánem a na české scéně patří mezi nejoceňovanější jména. Jejich představení The Watcher stojí za to vidět pro výbornou hudbu, intenzivní atmosféru a samozřejmě vynikající taneční výkony.

https://www.mall.tv/kulturazije/tanecni-soubor-420people-the-watcher-1-4-16-00

 

Domácí úkoly Cirku La Putyka

Cirk La Putyka využil online prostoru pro přitáhnutí ještě většího publika než obvykle a také pro fundraising pro nejmladší cirkusovou generaci a akrobaty ve Rwandě. Jejich platforma Cirk La Putyka (A)live (https://www.facebook.com/cirklaputyka/?ref=br_rs) pravidelně nabízí některá představení a take každou středu zábavné záznamy ze zkoušek akrobatů doma. Homework (poslední zde - https://www.youtube.com/watch?v=ESf3ztanm9k) je pohledem do světa, kde se členové cirkusu pokoušejí vměstnat své kousky mezi květináče, pohovku a konferenční stolek – i tak ale s vtipem a elegancí.

Foto: Facebook Cirk La Putyka

Místo konání:
online
Datum:

Od: 1.5.2020
Do: 30.6.2020

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala