Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.10.2020

Petr Beneš Quartet

Český Dům Jeruzalém srdečně zve na koncert Petr Beneš Quartet. Quartet vystoupí ve složeni: Petr Beneš (tenorsax), Kristýna Bártová (piano), Petr Dvorský (kontrabas), Petr Nohavica (bicí)

 

Petr Beneš Quartet

Petr Beneš je Jazzový pianista, saxofonista, skladatel a aranžér. V roce 1993 byl přijat na konzervatoř a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze, kde absolvoval obory klavír a skladba. V roce 2015 absolvoval bakalářský program na Janáčkově akademii múzických umění v Brně a následně v roce 2017 absolvoval magisterský program na HAMU v Praze v oboru jazzová interpretace.

Od roku 2002 je zaměstnán jako učitel jazzové interpretace na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze.  Podílel se na projektech s Petr Kořínek Quartet, Trialog, Jazz Efterrätt, Libor Šmoldas Quartet, Bigband sv. Blažeje, Český národní symfonický orchestr a dalšími. Kromě toho hrál i se světovými hudebníky jako Bobby Watson, Randy Brecker, Bobby Shew, Vince Mendoza, George Mráz, Chris Brubeck, Robby Marshall a dalšími. V roce 2011 získal se skladbou „Waiting for Art“ ocenění za nejlepší jazzovou skladbu pořádanou OSA ve spolupráci s Bohemia JazzFestem.  Následně v roce 2013 zakládá svůj vlastní kvartet.

 


Členové Petr Beneš Quartet: 

Petr Beneš - tenorsax

Kristina Barta - piano

Petr Dvorský - kontrabas

Petr Nohavica - bicí
Koncerty: 

28.10.2020 v Tel Avivu - Divadlo HaSimta, Mazal Dagim St 8, Tel Aviv-Yafo v 21:00

 29.10.2020 v Jeruzalémě - Drumbite studio, Havazelet Street 6, Jerusalem v 20:00


 

 

 

Partneři: 

     

 

Místo konání:

Drumbite studio, Havazelet Street 6, Jerusalem

Datum:

29.10.2020

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce

dní předem