Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.2.2012 - 29.2.2012

Otec převlečený za domácí slepici aneb nejnovější román Petra Šabacha

Mořský koník je jediným představitelem fauny, u něhož potomstvo rodí samec. Odtud se vzal titul jedné z nejzábavnějších knížek Petra Šabacha – nyní v polském překladu nakladatelství AFERA.

„Putování mořského koně“ je deníkem 25letého otce, který nechce stát v cestě ve vědecké kariéře své ženy, a proto se rozhodne zůstat v domácnosti s jejich tříletým synem Pepou.  Synovy šprýmy, hádky se ženou, šílenství, zrada, zločin a ještě k tomu absurdity minulého režimu, to jsou jen některé z příhod, se kterými si musí hlavní hrdina poradit. Jako obvykle u Šabacha – bude to zábavné, ale vůbec ne od věci.

Nakladatelství AFERAhttp://www.wydawnictwoafera.pl/

Petr Šabach (nar. 23. srpna 1951 v Praze): český spisovatel. Od roku 1966 studoval na střední knihovnické škole, po roce začal studovat na gymnáziu, z něhož ho vyloučili v roce 1969 proto, že se z prázdninového výletu do Anglie vrátil o něco později. Maturitu pak udělal externě na knihovnické škole. Studoval teorii kultury na Filozofické fakultě UK. V letech 1974 – 1987 vykonával nejrůznější zaměstnání (noční hlídač, metodik kulturního domu…)
Poská strana autora: http://www.petrsabach.pl/

České centrum ve Varšavě nad knihou převzalo Čestný patronát.

Místo konání:
Wydawnictwo AFERA www.wydawnictwoafera.pl/
Datum:

Od: 14.2.2012
Do: 29.2.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala