Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.3.2019 19:00

Poezie a hudba: Zuzana Lazarová, Ondřej Cikán a Polanský wtf Langmann

Básnířka Zuzana Lazarová a překladatel Ondřej Cikán prezentují program nového nakladatelství Kétos, zaměřený na poetické překlady z češtiny. Česko-německé čtení básnických sbírek „Železná košile“ Zuzany Lazarové a „Mumie na cestách“ J.H. Krchovského. Prezentace prvních německých překladů románu „Valerie a týden divů“ Vítězslava Nezvala a „Krvavého románu“ Josefa Váchala.

Čtení hudebně doprovází Duo Andrej Polansky wtf Emül Langman.

Zuzana Lazarová, narozena 1986 v Liberci, studovala fotografii na Filmové akademii FAMU. Její básnický debut „Železná košile“ byl nominován na cenu Jiřího Ortena 2016.

 Ondřej Cikán, narozen 1985 v Praze, žije od roku 1991 ve Vídni. Klasiciký filolog, autor, překladatel, filmový režisér, nakladatel.

Ondřejem Cikánem v roce 2018 založené nakladatelství Kétos je specializované na poetické překlady dobrodružné poezie a poetických dobrodružných románů, s hlavním zaměřením na českou literaturu. Kétos je příšera múzy.

 

 Vstup volný.

 

Foto: Zuzana Lazarová  © Jan Horáček


V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociálních sítích Facebook, Twitter, Instragram a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

Místo konání:

Wilhelmstraße 44 / vstup Mohrenstraße
10117 Berlin
Německo

Datum:

7.3.2019 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala