Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.2.2012 11:00 - 12:00

„Pojďte, pane, budeme si hrát!“ - projekce jednoho z nejpopulárnějších českých animovaných seriálů (nejen) pro děti

Všichni znají „Krtečka“, kterému pozornost právem náleží. Ale český dětský animovaný svět je mnohem bohatší. Břetislav Pojar a Miroslav Štěpánek vytvořili v polovině 60. let geniální animovaný seriál „Pojďte, pane, budeme si hrát“.

Vypráví o dvou medvědech, jednom větším, lstivém a vykutáleném, a jednom menším, naivním, hodném, který stále znovu a znovu podléhá nápadům většího a vypečenějšího medvěda.

Mazaný i hodný medvěd se vydávají vstříc dobrodružstvím, plným gejzírů nápadů a her. Hlavní je ale pro ně přátelství, jehož dynamiku seriál nezapomenutelným způsobem ukazuje. I když se škádlí, potřebují se a mají se rádi. Seriál tak nepředstavuje ryze fiktivní pohádkový svět, ale bere si za inspiraci reálný svět a vztahy v něm. Velký medvěd je sobecký, ale má i velkou fantazii a schopnost neustále vymýšlet nápady, malý medvěd všechno bezelstně přijímá a léčky Velkého medvěda prohlédne až příliš pozdě. Seriál hravou, fantazijní formou řeší konflikty, kterými každý z nás v životě prochází. Člověk je přátelský a otevřený nebo tak trošku sobecký a zlomyslný? Velký medvěd často zlomyslný je, ale cítí, kdy už překročí hranici, a pak se kaje, hledá zpátky cestu k Malému medvědovi.
Seriál „Pojďte, pane, budeme si hrát“ patří k dětství českých dětí stejně jako „Krteček“, diváci se k němu často vracejí i v dospělosti. Přijďte se s Malým a Velkým medvědem seznámit i Vy!!

 

Místo konání:

Warszawa, Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5

Datum:

18.2.2012 11:00 - 12:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala