Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.10.2017 17:00 - 8.10.2017 18:00

POP & SHOP / slow-fashion

Již počtvrté Vás České centrum v Bruselu zve na festival POP & SHOP: EUNIC European Fashion and Design Market, který proběhne ve dnech od 6. do 8. října v bruselském DeMarkten. Akci organizuje EUNIC Brussels, síť evropských kulturních institutů se sídlem v Bruselu, jejímž cílem je vytvořit v Bruselu prostor pro prezentaci mladých návrhářů z evropských zemí. Letos se představí 40 designérů z 8 evropských zemí – České republiky, Estonska, Faerských ostrovů, Maďarska, Lotyšska, Polska, Rakouska a Rumunska. Přijďte se setkat s designéry a objevit nečekané. Vstup je volný.

Letošní ročník Pop & Shop bude zaměřen převážně na tzv. slow-fashion, up-cycling módu, produkty z lokálních zdrojů a obecně na design s přidanou ekologickou či sociální hodnotou.

Českou republiku budou reprezentovat:

EGGO Bags

Za značkou EGGO stojí vedle kožených produktů jejich tvůrce Jakub Jarolím. Základní ideou jeho značky je docílit výrobku, který bude svého majitele provázet po dlouhá léta a stane se součástí jeho životního příběhu. V jeho tvorbě jsou používány pouze ty nejkvalitnější materiály od českých dodavatelů. Proto nejen EGGO tašky ale i další výrobky jsou navrhovány tak, aby bylo možné jakékoliv případné opotřebení, vznikající dlouhodobým používáním, snadno opravit.

https://eggobag.com/ / https://www.facebook.com/Eggo-162805490497162/

GEOMETR

GEOMETR je studio textilní tvorby a designu, které založily spolužačky Linda Kaplanová a Klára Spišková po absolvování UMPRUM. Pracují s materiálem a barvou zejména na poli interiérového designu a módy, přičemž vychází z tradičních textilních technik v dialogu se současným kontextem oboru. Autorky se soustředí zejména na tkaní a originální barvení látek s využitím tuzemských výrobních možností i materiálů. V Bruselu společně s Terezou Ujevičovou představí svou kolekci oblečení z přírodně barveného textilu .

http://www.geometrtextil.cz/ / https://www.facebook.com/geometrtextil/ / http://www.tereza.ujevic.cz

PH / Pavla Hulínková

Za značkou PH stojí mladá umělkyně Pavla Hulínková, která se soustředí na výrobu šperků, doplňků a dekoru s minimalistickou nebo extravagantní duší a jednoduchou, přesto monumentální industriální estetikou, s dotekem zlata, stříbra a mědi. Do Bruselu přiveze PH nejnovější kolekci NA.CO, využívající kombinace přírodních materiálů a betonu, a také 100% přírodní veganské balzámy na rty.

https://www.facebook.com/phjewellerydesign/

Reformát

Reformát je projekt zabývající se opětovným využitím papíru. Odpadový materiál je získáván především z tiskáren, papíren, kanceláří atp. ve formě odřezků, chybně potištěných papírů či ze skartovaných zbytků. Dalšími zdroji jsou ale také antikvariáty, vetešnictví, bleší trhy a knihovny, které se zbavují nevyužitelného papíru v podobě starých časopisů, knih, obálek, či starých dopisních papírů. Veškerý tento materiál je zpracováván do nové podoby – je formován do bloků, sešitů, pohlednic, záložek do knih, dekorací a mnohých dalších zajímavých produktů s vůní vzpomínek.

http://www.reformat.cz/ / https://www.facebook.com/reformatpapershop/

SRNA

První písmena zdánlivě nahodile vybraných čtyř slov vytváří název projektu, jehož dílčí odvětví spojuje idea recyklace a využití dlouhodobě udržitelných zdrojů. Při výrobě využívá SRNA pukací stroj fungující na vodu resp. na bázi elektrolýzy vody a jejím výsledném produktu – vodíkovém plameni. Recyklují tak skleněné výrobky, které končí povětšinou v kontejnerech – lahve, demižony a jiné použité nádoby ze skla.

http://srnasklo.cz/ / https://www.facebook.com/srna.cz/

 

Otevírací doba:

 

Pátek 6. října:                      17:00 – 21:00 (zahajovací party pro veřejnost od 19:00)

Sobota 7. října:                    12:00 – 21:00

Neděle 8. října:                   12:00 – 18:00

 

Vstup: zdarma

 

Kde: De Markten, Oude Graanmark 5, 1000 Brusel

Více informací naleznete na Facebooku a na instagramu!

FB událost akce: > ZDE <

 

Spoluorganizátoři akce: EUNIC Brussels – České centrum v Bruselu / Stálé zastoupení Estonska / Mise Faerských ostrovů při EU / Balassi Institute / Lotyšská asociace v Bruselu / Polský kulturní institut / Rakouské kulturní forum v Bruselu / Rumunský kulturní institut / CzechTourism

Místo konání:

Datum:

Od: 6.10.2017 17:00
Do: 8.10.2017 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala