Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.11.2020 - 26.11.2020

Prague Fringe Reimagined

Festival nového českého divadla Prague Fringe Reimagined přichází letos až k Vám domů. Letos v listopadu se v rámci Prague Fringe nesjedou divadla z celého světa do České republiky, jako je tomu obvykle. Bude to přesně naopak: Prague Fringe Reimagined představí to nejlepší z českého divadla světu. Představení rozmanitých žánrů pro dospělé i děti budou živě streamována, a České centrum Vídeň pro Vás vybralo dvě představení, které budeme streamovat skrze náš Facebook: Sávitrí, stínohru s jedinečným hudebním doprovodem a Nejmenší ze Sámů, loutkové divadlo pro malé i velké.

Prague Fringe je největším a nejstarším divadelním festivalem v angličtině v rámci kontinentální Evropy. Od svého založení v roce 2002 se festival každým rokem neustále rozrůstá, a to jak svou velikostí, tak i co se týká oblíbenosti. Za první ročník nasbíral 400 návštěvníků, nyní se již číslo každoročně vyšplhá na více než 6000 spokojených diváků všech věkových kategorií a ze všech koutů světa.

Program:

ÚTERÝ, 24. LISTOPAD 16.30 • SÁVITRÍ od Divadla Líšeň

Příběh na motivy staroindické báje z Mahábháraty pojednává o princezně Sávitrí, která vysvobodí svého muže ze zajetí smrti. Obrazy z barevných pohyblivých stínů na velkém plátně doprovází vypravěč-hudebník vlastnoručně vyrobenými, netradičními zvukovými instrumenty.

Loutková stínohra pro všechny věkové kategorie. Česky s anglickými titulky.

 

ČTVRTEK, 26. LISTOPAD 12.00 • NEJMENŠÍ ZE SÁMŮ od souboru ČESKOSLOVENSKÉ KLACKY

Za polárním kruhem, kde sídlí zima a chlad, žijí Laponci. Mají svá sobí stáda, o která se starají, a když už sobi nemají co jíst, vydávají se s nimi pastevci na cestu za potravou. Jednoho dne na takovou cestu vyráží i nejmenší Sámi. Netuší, co ho čeká, ale bezhlavě se pouští do dobrodružství.

Loutkové divadlo pro diváky a divačky od 5 let. Česky s anglickými titulky.

Místo konání:
online
Datum:

Od: 24.11.2020
Do: 26.11.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala