Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2020 - 26.2.2020

Česká republika a Japonsko, 100 let diplomatických a kulturních vztahů

České centrum Tokio ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky v Japonsku pořádá v rámci 100. výročí od zahájení diplomatických vztahů s Japonskem přednášku Mgr. Petra Pavelce Ph. D. z Národního památkového ústavu na téma počátky česko-japonských diplomatických a kulturních vztahů, jejich rozvoj do konce 30. let 20. století a další vývoj od 60. let do současnosti.

  

Přednášku doplňují informační panely, které budou po dobu dvou týdnů k vidění v prostorách galerie Českého centra Tokio.

 

Kdy: 

  • přednáška 12. 2. v 19:00 
  • doprovodná panelová výstava 12. 2. - 26. 2.

Kde: galerie Českého centra Tokio (http://tokyo.czechcentres.cz/cs/o-nas/kontakt/)
Vstupné zdarma


Profil přednášejícího:

Mgr. Petr Pavelec, Ph.D.

V roce 1994 dokončil studium oborů filozofie a historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (Mgr.)  a v letech 2008–2012 absolvoval postgraduální doktorské studium v oboru středověké výtvarné umění na Univerzitě Palackého v Olomouci (Ph.D.). 

Od roku 1991 pracuje pro Národní památkový ústav nejdříve jako specialista v uměleckohistorickém oddělení a od roku 2007 na pozici ředitele regionálního pracoviště Národního památkového ústavu, zahrnující správu 28 hradů a zámků, z nichž dva jsou evidovány na seznamu památek světového dědictví UNESCO (Český Krumlov, Telč).   Vedle manažerské práce a pedagogické činnosti se věnuje výzkumu středověkého umění, realizaci výstav a výzkumu kulturně historického odkazu šlechty českých zemí v evropském kontextu. Je členem Českého národního komitétu ICOMOS.

Blíže: https://www.npu.cz/cs/ups-ceske-budejovice/o-nas/medailonek-reditele

 

Místo konání:

チェコセンター東京

Datum:

Od: 12.2.2020
Do: 26.2.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala