Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.6.2012

Přednáška Jana Macháčka v Českém centru Tokio: Krize eurozóny a její řešení, Česká republika, EU a eurozóna (12. června 2012, 19.00-20.30)

Dovolujeme si Vás pozvat na další z řady přednášek v Českém centru Tokio, tentokrát v podání známého českého novináře a hudebníka Jana Macháčka, který bude hovořit na téma krize eurozóny a jejího řešení, dále vztahu České republiky, EU a eurozóny.

 

Přednáška Jana Macháčka v Českém centru Tokio: Krize eurozóny a její řešení, Česká republika, EU a eurozóna (12. června 2012, 19.00-20.30)

 

Dovolujeme si Vás pozvat na další z řady přednášek v Českém centru Tokio, tentokrát v podání známého českého novináře a hudebníka Jana Macháčka, který bude hovořit na téma krize eurozóny a jejího řešení, dále vztahu České republiky, EU a eurozóny.

 

Jan Macháček je novinář, brilantní ekonomico-politický komentátor a hudebník, jeden z nejoblíbenějších českých sloupkařů. Narodil se v Praze roku 1965. Od roku 1979 do roku 1983 studoval na gymnáziu v Praze 5, Radotíně. Následné studium na VŠE nedokončil. Od roku 1983 do roku 1986 byl členem hudební skupiny The Plastic People of the Universe, s níž nahrál dvě studiová alba (v té době skupina nesměla živě vystupovat). Od roku 1985 dodnes je kytaristou skupiny Garáž (dnes Tony Ducháček and Garage). V 80.letech byl činný v řadě disidentských a nezávislých publikačních aktivit, je signatářem Charty 77. Po roce 1989 se stal redaktorem týdeníku Respekt, od léta 1990 se v Respektu zabýval ekonomickou a transformační tématikou. Píše vysvětlující články, analýzy, komentáře, rozhovory, které se věnují všem aspektům ekonomické transformace. Je autorem bezpočtu investigativních reportáží na téma privatizační podvody, tunelování bank, podvody a defraudace na kapitálovém trhu. Jan Macháček je nositelem několika novinářských ocenění (Cena Ferdinanda Peroutky za rok 2009, Nejlepší ekonomický novinář, Nejlepší finanční novinář apod.). Půl roku pobyl v USA jako stipendista National Forum Foundation, později působil na University of Michigan jako Michigan Journalism Fellow. Kariéru v Respektu uzavřel v roce 2000 na postu zástupce šéfredaktora. Poté psal komentáře anglicky do Prague Business Journal, krátce byl komentátorem deníku MfDnes. Od roku 2002 do roku 2008 působil jako komentátor Hospodářských novin. Od roku 2008 je opět komentátorem týdeníku Respekt a též autorem každodenního komentáře na www.respekt.cz. Píše také pro Český rozhlas, Czech Business Weekly a server Transitions Online. Jan Macháček je členem správní rady Transparency International, šéfem správní rady Knihovny Václava Havla a přednáší žurnalistiku na NYU v Praze. V roce 2009 vydal knihu Mistři světa amoleta o finanční a ekonomické krizi.

 

 

Přednáška Jana Macháčka se uskuteční 12. června 2012 od 19.00 do 20.30 v angličtině a bude tlumočena do japonštiny. Prosíme o potvrzení účasti na cctokyo@czech.cz. Omlouváme se, ale na pozdní příchody nemůže být – vzhledem k bezpečnostním opatřením – brán zřetel.  

 

Místo konání:

2-16-14 Hiroo
150-0012 Tokio, Shibuya-ku
Japonsko

Datum:

12.6.2012

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala