Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.11.2018 9:30

Jakub Jareš a Adam Hudek pohovoří o vzniku samostatného Československa a o soužití Čechů a Slováků

Dne 27.11. v 9:30 v madridském INCIPE proběhne debata na téma vznik Československé republiky. Zúčastní se jí slovenský historik Adam Hudek a jeho český kolega Jakub Jareš, kteří přiblíží danou problematiku z pohledu obou národů. Hlavním tématem bude snaha o integraci Slováků během prvních let republiky. Akce se uskuteční v rámci připomínkového programu ke stému výročí založení Československa.

Jakub Jareš je členem Ústavu pro stadium totalitních režimů a kurátor výstav. Svého času pracoval také jako novinář a historik na katedře pomocných věd historických a archivního studia UK. Specializuje se především na moderní dějiny a publikuje v německém on-line periodiku Cultures of History Forum.

Adam Hudek působí jako vědecký pracovník Historického ústavu Slovenské akademie věd v oddělení dějin vědy a techniky. Zabývá se historiografií socialistického Československa, historickým vývojem Čech a Slovenska po roce 1989, vědeckým výzkumem v Československu ve 20. století a mimo jiné také problematikou národního slovenského komunismu v socialistickém Československu.

Akci organizuje INCIPE, Velvyslanectví Slovenské republiky v Madridu, Velvyslanectví České republiky v Madridu, Ústav pro stadium totalitních režimů UK a Historický ústav Slovenské akademie věd.

Debata je přístupná pouze pro zvané. V případě zájmu o účast prosím pište na ccmadrid@czech.cz.

Více informací: http://www.incipe.org/

 

 

Místo konání:

Calle de Arapiles, 14, Madrid

Datum:

27.11.2018 9:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala