Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2019 18:30 - 21:00

ZRUŠENO! - Přednáška | Jan Tábor: Nová architektura pro nový stát - Československo 1919-1939

Pro nemoc akce bohužel zrušena. Náhradní termín přednášky je v jednání.

Moderní architektura nově vzniklé republiky byla ojedinělá v mnoha směrech. Československo bralo výstavbu jako způsob sebeprezentace a zároveň otázku prestiže, proto měla architektura té doby reprezentativní schopnost vyhovět potřebám každodenního života obyvatel.  Jan Tábor bude poutavě vyprávět o funkcionalismu, nových materiálech, pestrosti a míšení historických stylů s kubismem a purismem.

Jan Tábor (* 1944) je rodák z Poděbrad, česko-rakouský architekt, ale i architektonický teoretik, kulturní publicista a kurátor. Vystudoval Vysokou školu technickou v Brně a v roce 1968 se musel přestěhovat do Vídně, kvůli sovětské intervenci proti Pražskému jaru. Od roku 1968 do roku 1970 studoval na Univerzitě zemědělských věd ve Vídni a poté Architekturu a plánování na Technické univerzitě ve Vídni. Tábor působil jako odborný asistent na Univerzitě užitého umění ve Vídni. Byl kurátorem četných výstav a publikoval v národních médiích - např. Arbeiter-Zeitung a Süddeutsche Zeitung. V současné době žije v Brně. V roce 2011 získal v Rakousku Cenu města Vídně pro žurnalistiku. Od roku 2000 je hostujícím profesorem na Akademii výtvarných umění v Bratislavě. 

Akce se pořádá ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.


 


 

V průběhu akce fotografujeme za účelem zveřejnění na naší internetové stránce nebo na našich účtech na sociální síti Facebook a Youtube. Svojí účastí na akci vyjadřujete souhlas se zveřejňováním fotografií, na kterých můžete být také vy. Pokud s tím nesouhlasíte, sdělte to prosím naší fotografce/našemu fotografovi nebo někomu z našich zaměstnanců.

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

5.6.2019 18:30 - 21:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala