Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.2.2019 19:30

Designérka Tereza Ruller vystoupí na Madridském festivalu designu

Jak mohou designéři vtáhnout diváky do hry? Jak se může publikum aktivně zapojit? Mladá česká grafická designérka Tereza Ruller bude mluvit o své práci a důvodech, proč a jakým způsobem se věnuje grafice na půdě prestižního institutu IED v Madridu, který je oficiálním partnerem Madridského festivalu designu, dne 26. února od 19:30. Prezentace bude v anglickém jazyce a zájemci se mohou přihlásit na stránkách iedmadrid.com.

Tereza Rullerová v současné době provozuje v Amsterdamu společně s Vitem Rullerem studio The Rodina, které se zaměřuje na experimentální design propojený s performancí, hrou a subverzí.  Stejně jako ve věcech, které dělají na zakázku, i ve volné tvorbě se snaží znovuobjevit celou šíři významů, které se nacházejí pod povrchem designu. Studio The Rodina objevuje cesty, na kterých se teprve utváří sama zkušenost, vědomosti a vztahy. Zajímají se o vztahy mezi kulturou, technologií a estetikou.  

Tereza Ruller (nar. 1987) je nezáviská grafická designérka z ČR, v současné době žijící v Holandsku. Působí jako pedagožka na Akademii v Eidhovenu a je spoluzakladatelkou studia The Rodina v Amsterdamu. Zabývá se strategiemi umění jako zprostředkovatele v oboru grafického designu a studuje i teorii v rámci Presencia CorporalLaborSuperficie y Acción.

Tereza Ruller bude mluvit o tom, co ji motivovalo, aby se věnovala grafickému designu a razila koncept performativního designu. Během vystoupení se dotkne otázek po aktivních prvcích v designu a domnělé výlučnosti designu: Jak mohou designéři vtáhnout diváky do hry? Jak se může publikum aktivně zapojit? Konec konců, považovat diváky za aktivní hráče samo o sobě znamená považovat design za hru. Právě proto představí Tereza Ruller výsledky svého „objevování prostoru“ a možností interakce ve virtuálním okolí jako nových prostorách pro nové nápady a estetiku vycházející z technologie a kultury zároveň.

Organizuje IED Madrid, Madrid Design Festival a České centrum v Madridu

Více informace: http://madriddesignfestival.com/actividad/tereza-ruller-the-rodina/  

 

Místo konání:

Calle Flor Alta, 8, Madrid

Datum:

26.2.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala