Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.4.2005 0:00 - 22.4.2005 0:00

Představují se absolventi českých VŠ

Výstava bulharských absolventek Vysoké školy umělecko-průmyslové v Praze Svetly Ivanové a Mariany Nikiforové. Vystaveny byly ručně malované hedvábí, textil, miniatury kov, keramika, krajka aj.

Mariana Nikoforova studovala v ateliéru prof.Bohuslava Felcmana na Vysoké škole umělecko – průmyslové v Praze. Po návratu do Bulharska zpočátku pracovala jako návrhářka interiérového textilu a ručně zpracovaných tapisérií. Později zařazuje do své tvorby bruselskou krajku. V současné době představuje malé plastiky - spojení kovu, textilu a keramiky. Jedny z jejich posledních prací jsou experimentální – propojení krajky s grafikou. Její práce je možné vidět jak v interiérech veřejných budov, tak i v soukromých sbírkách v Bulharsku, USA, Německu, Řecku, Švýcarsku aj.

 

 

Svetla Ivanova po ukončení studia na Vysoké škole umělecko-průmyslové v Praze a návratu do Bulharska pracuje v oblasti textilního průmyslu. Vytváří stovky návrhů z hedvábí, vlny a interiérových látek. Své tvorby představuje během 80. let na společných výstavách v Bulharsku a v zahraničí a na samostatných výstavách v letech 1991 – 2002. V současné době se zabývá především malbou na hedvábí a její práce jsou zakoupeny do Německa, Francie, Japonska, České republiky, Itálie aj. Řada z nich je také v soukromých sbírkách. Je členkou sekce Design Svazu bulharských výtvarných umělců.

 

Místo konání:

Rakovski 100
1000 Sofia
Bulharsko

Datum:

Od: 5.4.2005 0:00
Do: 22.4.2005 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala