Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.10.2007 0:00 - 0:00

Premiéra "Aloise Nébla" v Polsku

U příležitosti největšího středoevropského festivalu se v Lodži uskuteční setkání s Jaroslavem Rudišem a Jaromírem 99 - autory komiksové trilogie "Alois Nebel". Veřejnosti bude představena polská verze tohoto komiksu, v němž v sugestivních černobílých obrazech vypráví hlavní hrdina příběhy, které i po několika generacích ovlivňují zapomenuté události.

Vypráví příběhy zdánlivě obyčejných lidí na okraji společnosti. Po kolejích se dostanete všude, do Lisabonu i do Osvětimi, do vlastní minulosti i do pochybností, které vám zanechali rodiče, příbuzní a přátelé. Příběhy ze století, o němž si myslíme, že už je dávno za námi.

 

V hlavní roli železničního blues vystupuje Alois Nebel. Narozen ve znamení Vah roku 1948 ve Frývaldově, dříve Freiwaldau, nyní Jeseník. Celý život u dráhy, stejně jako jeho příbuzní. Sbírá jízdní řády, občas zajde na pivo, občas v mlze vidí to, co jiní nevidí. Naposledy pracoval jako výpravčí v Bílém Potoce. Pak mu vlaky, projíždějící stanicí napříč celým stoletím, zatemnily mysl.

Místo konání:

Al. Róż 16
00-556 Varšava
Polsko

Datum:

6.10.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

ZinZin Press, CENTRALA Central Europe Comics Art


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala