Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.1.2013

Premiéra filmu Bohdana Slámy „Čtyři slunce“ ve varšavském kině Muranów

Jeden z nejzajímavějších současných českých režisérů, podepsaný pod filmy jako „Venkovský učitel”, „Divoké včely” nebo „Štěstí”, ve svém nejnovějším filmu (prezentovaném mimo jiné na festivalu Sundace) odkrývá příběh každodenní reality a nesplněných snů rodiny z menšího českého města. Polská premiéra se uskuteční 4. ledna.

Bohdan Sláma debutoval v Polsku filmem „Akáty bílé” (1996). Po natočení třetího celovečerního filmu „ Venkovský učitel” umístil časopis Variety Bohdana Slámu na seznam deseti nadějných světových režisérů. Pro jeho tvorbu je charakteristické citlivé vnímání reality a zároveň velké porozumění s pohnutými osudy hrdinů jeho filmu.

Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města vypráví o touze proměnit svůj život k lepšímu, ale také o tom, jak často jsou děti ovlivňovány přešlapy svých rodičů. Otec rodiny Jára (Jaroslav Plesl) s partnerkou Janou (Anna Geislerová) vychovávají dvě děti. Události z povzdáli sleduje a možná nakonec ovlivní místní guru Karel, jehož ztvárnil v nezvyklé herecké poloze Karel Roden.

Režisér bude speciálním hostem oficiální varšavské premiéry v kině Muranow 3. ledna. Den poté v 20.15 hod. Bohdan Sláma setká se s diváky ve Vratislavi v kině Nowe Horyzonty (vstupenky v prodeji od 27. prosince).

 

Místo konání:

Kino Muranów, gen. Władysława Andersa 5, Warszawa

Datum:

4.1.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala