Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

18.10.2017 20:00

V Madridu vystoupí česká taneční skupina VerTe Dance

Diváci v Madridu budu mít v říjnu možnost shlédnout mezinárodními i českými cenami ověnčené představení Korekce skupiny VerTeDance. Představení v režii Jiřího Havelky a za doprovodu hudebníků z Clarinet Factory se uskuteční v rámci třetího ročníku Mezinárodního festivalu tance Danza_MOS 2017 v Madridu v divadle Conde Duque, a to dne 18. října v 20 hodin.

Korekce je taneční vystoupení s moderními prvky, které chce poukázat na nedostatek svobody a neschopnost se rozhodnout. Vystoupení se bude konat také 19. října.

Víme, co je svoboda? Uvědomujeme si, jak je křehká? Nejsme paralyzováni možností neomezeného výběru? Představení Korekce ohromilo diváky v České republice i v zahraničí. Mimo jiné na Fringe Festivalu v Edinburghu, odkud si přivezlo cenu Herald Angel Award, a na BE Festivalu 2015 v Birminghamu, kde získalo další dvě ceny. K tomu přispělo i jeho výjimečná choreografie a netradiční světelné řešení.

Skupina VerTeDance bylo založeno v roce 2004 Veronikou Kotlíkovou a Terezou Ondrovou (vítězka ceny Tanečnice roku 2010 ČR). Jeho vystoupení měli možnost diváci zhlédnout po celé Evropě a v USA. Jedná se o jediný český soubor, který byl třikrát oceněn v ČR  za nejlepší tvorbu roku.

Jiří Havelka je režisér, spisovatel, herec a mimo jiné známý televizní moderátor kulturních pořadů a událostí. Jeho vlastní vnímání divadla od dramatu a alternativní scény po fyzické i artistické divadlo mu přineslo uznání celé české scény. 

Clarinet Jazz je skupina, která kombinuje jazz s etnickými prvky, klasickou hudbou a minimalismem. Do svých improvizací kromě klarinetů zapojuje i nejnovější technologie.

Mezinárodní festival tance Danza_mos se v kulturním centru Conde Duque odehrává už potřetí. Vznikl jako přirozená reakce na požadavky a potřeby publika a odborníků, kteří mají jedinečnou šanci společně shlédnout představení, která vzbuzují největší zájem.

Důležité: Prosíme o včasný příchod. Nepovoluje se vstup po začátku představení.

Cena vstupného:

Plné: 10 €

Snížené: 8 €

Organizuje divadlo Conde Duque ve spolupráci s Českým centrem a Ministerstvem kultury České republiky.

Více informací a zakoupení vstupného:

https://condeduquemadrid.shop.secutix.com/selection/event/date?productId=1097560443 
http://condeduquemadrid.es/evento/vertedance-clarinet-factory/  

https://www.madridcultura.es/
www.vertedance.org  
www.clarinet-factory.cz

Místo konání:

C/ Conde Duque, 9, Madrid.

Datum:

18.10.2017 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala