Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.4.2013 - 28.6.2013

„Zaklęcie dla Golema. Praga“ již od poloviny dubna v polských knihkupectvích

Polská knihkupectví nabídnou 15. dubna novinku Krzysztofa Petka „Zaklęcie dla Golema. Praga“. Je to první kniha z nového cyklu „Záhady a tajemství“.

Krzysztof Petek je novinář, cestovatel a především autor dobrodružných románů pro mládež. „Zaklęcie dla Golema“ je první částí jeho nového cestovatelského literárního cyklu „Záhady a tajemství“ určeného pro nejmladší čtenáře. Kniha pomoci napínavých příběhů ukazuje různá tajemství kouzelné Prahy.

Jak říká sám autor „Praha je pohádkové město. Nebyla zničená během druhé světové války, zachovala své všechny památky – od středověku až ke konci dvacátého století. Hradčany okouzlují, Zlatá ulička, na které pracovali alchymisté ponechává dojem tajemství, Katedrála svatého Víta, kterou se stavělo přes 600 let je doslova ohromující… Právě tam, na té krásné uličky, do tajemných nádvoří, na vysoké schody, na Karlův most a do pražského bludiště zvu své čtenáře“.

Po prožiti pražského dobrodružství spolu s hrdiny knihy se mládí čtenáři dozví, zdá se podaří najít Golema, který kdysi zmizel z půdy v Staronové Synagoze, zdá existuje univerzální způsob jak se dostat pryč z  bludiště, kdo byl hrabě Cogliostro a jestli na Zlaté uličce stále bydli mágové… to a mnoho dalších tajemství…

Místo konání:
CAŁA POLSKA
Datum:

Od: 28.4.2013
Do: 28.6.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala