Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.5.2020

Premiéra nové knihy o Praze M. Szczygla

„V průvodci ukazuji pouze okolí svých oblíbených míst v Praze. Kniha tak uniká kritice, že v ní něco není. Pokud tam není, nnezaujalo mě to! “

Osobní průvodce po Praze je 10. jubilejní titul Mariusze Szczygiełe, který se objevuje dvacet let po autorově první cestě do Prahy na jaře 2000, kdy byl sváděn městem i jazykem.

Jak říká, tato kniha pochází z nervozity: „Od mých prvních publikací o Praze jsem nebyl týden, abych se nezeptal na nějaká magická, důležitá, osobní místa. Samozřejmě to bude Praha bez Karlova mostu a bez Pražského hradu. Překročení těchto požadavků, a zejména neschopnost reagovat na všechny, mě začalo dráždit, takže jsem se rozhodl tento pocit proměnit v něco pozitivního. Napsal jsem průvodce, na který se teď budu všichni odkazovat.

Místa popsaná v průvodci uvidíte díky fotografiím Filipa Springera.


Domov jako rána mezi očima. Stanice jako padlá pohádka. Most, který usnadňuje smrt. Úkryt před beznadějí. Hora lhostejnosti. Gay památník. Církev ztratila ve dvoře. Hrob jako krystal. Nájemní dům, který vibruje. Sprcha jako metafora ... Mluvit s Čechy a Čechy. Známé a neznámé.


Szczygieł: „V průvodci ukazuji pouze okolí svých oblíbených míst v Praze. Kniha tak uniká kritice, že v ní něco není. Pokud tam není, neodvedl mě! “


Více informací o knize je k dispozici na webových stránkách Wydawnictwa Dowody na Istnienie

 

Místo konání:
https://dowody.com/ksiazka/osobisty-przewodnik-po-pradze/
Datum:

26.5.2020

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala