Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.6.2013

Polská premiéra nového Ondříčkova filmu „Ve stínu”

21. června ve Varšavě bude mít místo premiérové promítání nového filmu Davida Ondříčka „Ve stínu”. Tenkrát, tvůrce mezi jiné filmů „Samotáři” a „Jedna ruka netleská”, nabídne divákům napínavý kriminální příběh v stylu filmu noir.

V Československu v 50. letech se odehrává napínavý příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny.

Film získal loni skoro všechny ceny Český lev – včetně všech hlavních kategorií: film roku, režie a scénář. Uspěl také Ivan Trojan za hlavní mužský herecký výkon.

České centrum je patronem polské premiéry.

 

Místo konání:

Cała Polska

Datum:

21.6.2013

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala