Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.9.2019 17:00 - 17:30

Prezentace komiksu Jarmil na Comic Con Ukraine

Marek Rubec a nakladatelství Centrala prezentují komiks Jarmil na Comic Con Ukraine¨v Kyjevě

 

 

Marek Rubec a nakladatelstvi Centrala prezentace komiksu Jarmil na Comic Con Ukraine
21.09., 17.00-17.30

Překlad prezentace: 

 Lucie Řehoříková -  ředitelka Českého centra v Kyjevě

 
Marek Rubec

*1979 v Litoměřicích (CZ)

Studoval obor animovaná tvorba ve Zlíně, zabývá se také ilustrací, grafikou a hlavně tvorbou komiksů. Komiksy publikoval v různých antologiích a magazínech v České republice, ale například i na Slovensku, v Německu, Slovinsku a  Švédsku. Spolu s Pavlem Kosatíkem je autorem grafické novely z cyklu ČEŠI. Jako ilustrátor spolupracoval s různými nakladatelstvími a časopisy. V roce 2013 zvítězil v soutěži ARNAL o nejlepší komiks beze slov a v roce 2017 zvítězil s komiksem Refugees na komiksovém festivalu FRAME v Praze. V roce 2016 se zúčastnil rezidenčního pobytu pro komiksové tvůrce ve švédském Malmö. Ve své tvorbě se inspiruje často životem prostředím paneláků a městské periferie.

 

 


Komiks Jarmil

Svět se nám rozpadá před očima zakrytými konzumem. Dokonce už i v malém českém městečku. Supermarket, skateboard, pivka, hulení, hamburgry, tetování, pizza, selfie. Dá se bez toho žít? Nový komiks Jarmil Jarmil vám to neřekne.Jarmil je rychlá poezie a rychlá každodennost v běhu, aby se život dal přežít. Jarmil je koktejl čekání a útěku. Pamatujeme si už jenom kocoviny.

   


 


Nakladatelství Centrala vzniklo v roce 2007 v Polsku a od roku 2014 působí také ve Velké Británii. Od 2017 začalisme vydávat komiksy a picture-booky i v Česku.
Od podzimu 2019 začínáme vydávat komiksyn taky v ukrainstine. Prvi titul je JAN NOVÁK A JAROMÍR 99 ZATÍM DOBRÝ (Ян Новак і Яромір 99 Наразі непогано), preklad o ukrainstiny 
Iryna Zabiiaka

Naše nakladatelství chce oslovit čtenáře a čtenářky, kteří umějí ocenit podstatné a dobře odvyprávěné příběhy.
Centrala má tři hlavní ediční řady: Love (knihy a komiksy pro děti), Life (komiksy) a Death (art-booky). Komiks – to je pro nás obraz života v pořádném rámu.

Chcete-li cca jednou měsíčně dostávat informace o dění okolo našich knih, co plánujeme, na čem pracujeme, zanechte na sebe kontakt ...

Nemáte ještě naše knihy ve Vaší nabídce? Budeme rádi, pokud se naše tituly objeví ve Vaší prodejně.
sales@centrala.org.uk

 


Comic Con Ukraine 

 

https://comiccon.ua/

https://www.facebook.com/comicconukraine/

 

Místo konání:

Зона Коміксів - Платформа арт-завод вул. Біломорська, 1, Киев, 02090

Datum:

21.9.2019 17:00 - 17:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala