Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2007 0:00 - 0:00

PREZENTACE MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽE KRÁTKÝCH FILMŮ "GESTURES OF RECONCILIATION"

Šedesát let od skončení druhé světové války, se všemi zločiny a zkázou z ní vyplývajícími, jsou její důsledky dosud pociťovány i v současné společnosti. V dnešní době jsme však svědky i různých forem úsilí ze strany politických institucí a samotných občanů o překonání předsudků a problémů a o dosažení konečného vzájemného pochopení a smíření.

 

Studenti filmových a uměleckých škol přišli se rozhodli zpracovat projevy smíření z různých perspektiv, se kterými se zúčastnili soutěže krátkých filmů „Gestures of Reconciliation“, hodnocené porotou složenou ze zástupců všech jedenácti zemí účastnících se soutěže  (Bělorusko, Česká republika, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Polsko, Rusko, Ukrajina, Izrael, SRN a USA). Prezentované projevy smíření jsou vyjádřeny na politické úrovni, v rovině občanských a duchovních iniciativ, v rámci mezilidských vztahů, stejně jako i v oblasti vědy a umění.

 

Ve spolupráci Goethe-Institutem vybralo České centrum 30 krátkých filmů prezentovaných v rámci filmové soutěže „Gestures of Reconciliation“.

Místo konání:

Strada Ion Ghica 11, Sector 3
30045 Bukurešť
Rumunsko

Datum:

27.9.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala