Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.3.2018 - 25.3.2018

Kateřina Tučková představí „Žítkovské bohyně“ v Benátkách a v Miláně

Během autorských čtení a diskusí v několika italských městech představí Kateřina Tučková svůj italský překlad oceňovaného románu „Žitkovské bohyně“, který se věnuje zapomenuté magii na pozadí hledání dávných kořenů. Cílem projektu je propagace české literatury a podpora bohemistiky v Itálii. Rozhovor spisovatelka povede s Tiziana D'Amica a uskuteční se v sobotu 24. března v 20 hodin v knihkupectví Marcopolo, Sestiere Dorsoduro 2899, Benátky. Prezentace v Miláně v neděli 25. března v 13 hodin se bude konat v rámci veletrhu Bookpride v postindustriálním prostoru Ansalno BASE Milano, v sále Bond, Via Bergognone 34. Zde Kateřina Tučková promluví s Alessandrem Catalanem a Francescem Cataluccio. Prezentace se uskuteční v rámci cyklu Ženy v současné české literatuře“, který se koná za podpory Českého literárního centra a Moravské zemské knihovny.

 

program:

24. března - Prezentace v Benátkách se bude konat v knihkupectví Marcopolo, Sestiere Dorsoduro 2899, ve 20.00 hodin. Autorka zde promluví s Tiziannou D'Amico.

25. března - Prezentace v Miláně se uskuteční v rámci festivalu Bookpride v Base Milano, v sále Bond, via Bergognone 34, ve 13 hodin. Kateřina Tučková povede dialog s Francescem M. Cataluccio a Alessandrem Catalano.

Prezentace se koná ve spolupráci s Czech Lit, Moravskou knihovnou a Centro Ceco v Miláně.

Kateřina Tučková (1980) je česká spisovatelka a kurátorka. Vystudovala dějiny umění a český jazyk a literaturu na Masarykově univerzitě v Brně. Upozornila na sebe románem „Vyhnání Gerty Schnirch (2009), který byl nominován na prestižní knižní cenu Magnesia Litera. Její nejnovější román „Žítkovské bohyně“ (2012) si získal obrovskou popularitu. Román o venkovských vědmách získal Cenu Josefa Škvoreckého za rok 2012, Český bestseller (2012) a Cenu čtenářů České knihy za rok 2013. Historický román, thriller a etnografický průzkum zkoumá magické tradice žitkovských žen.  Epochální freska sleduje jejich tajemné kořeny. Román „Žitkovské bohyně“ byl a je nadále jedinečným literárním příkladem v české literatuře vážený čtenáři i kritickou společností. V České Republice se prodalo více jak 200 tisíc kopií. Román je přeložen do patnácti jazyků. 

 

Místo konání:
Marcopolo, Sestiere, Dorsoduro 2899 / Bookpride, BASE Milano, Via Bergognone 34, Milano
Datum:

Od: 24.3.2018
Do: 25.3.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala