Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.4.2018 - 20.4.2018

Radka Denemarková „Příspěvek k dějinám radosti“ turné v Římě, Neapoli a v Miláně

ři dny a tři italská města: Řím, Neapol a Milán, program české spisovatelky Radky Denemarkové. Prezentace jejího posledního románu „Příspěvek v dějinám radosti“ bude probíhat od 17. dubna do 19. dubna. Knihu vydalo italské vydavatelství Sovera v Římě a do italštiny přeložila Angela Zavettieri. Radka Denemarková je jednou z nejznámějších současných českých spisovatelů, mimo to je autorkou esejí a divadelních děl. Kniha „Příspěvek k dějinám radosti“ byla v roce 2015 nominována na Cenu české knihy 2015.

Program:

17. dubna -  Řím

 Knihupectví Koob bookstore, Piazza Gentile da Fabriano 16, v 18:15 hodin.  Čtení se zúčastní hosté Chiara Macconi, Maria Vittoria Vittori a Angela Zavettieri.

18. dubna – Neapol

Knihkupectví Libreria Raffaello Via Kerbaker 35, al Vomero 80128, v 18:15 hodin. Večer budou doprovázet hosté Chiara Macconi, Ugo Cundari a Angela Zavettieri.

19. dubna – Miláno

České centrum v Miláně, Via G. B. Morgagni 20, 20129 , v 18:30 hodin.  Čtení se zúčastní hosté Chiara Macconi, Alessandro Catalano, Roberto Carusi a Stefano Chiodi.

Příspěvek k dějinám radosti“ (2014)

Sebevražda bohatého postaršího muže se brzy ukáže jako nepravděpodobná. Vnímavý Policista neúnavně pátrá po skutečných důvodech podivné smrti, jež ho dovedou k tajemnému domu pod Petřínem. Záhad a motivů přibývá, stejně jako hodin strávených s mladou vdovou. Hlavními postavami jsou čtyři ženy, vzdělané, smělé a oddané vyšší spravedlnosti, podle níž oběť a viník ztrácejí svou původní dualitu. Denemarková v tomto románu líčí realitu, podobnou všem kulturám, kde si násilí ospravedlnění skrz kulturu a ideologii. Praha se zde jeví jako „tiše bijící srdce Evropy.“ Do italštiny přeložila Angela Zavettieri.

Radka Denemarková, narozená v Čechách v roce 1968, žije trvale v Praze. Je česká spisovatelka, literární historička, scenáristka, překladatelka německých děl a dramaturgyně. Na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala germanistiku a bohemistiku, kde v roce 1997 získala doktorát. Působila jako vědecká pracovnice Ústavu pro českou literaturu Akademie věd ČR, dále jako lektorka a dramaturgyně v pražském Divadle Na zábradlí, externě vyučovala (2009–2014) tvůrčí psaní na Literární akademii Josefa Škvoreckého. Je jedinou českou spisovatelkou, která celkem třikrát obdržela prestižní cenu „Magnesia litera“ v různých kategoriích za prózu, literaturu a překlad. V roce 2012 byl přeložen do italštiny její román „Peníze od Hitlera“.

Prezentace v Itálii proběhne za spolupráce: vydavatelství Sovera, česká ambasáda v Říme, České centrum v Miláně, České literární centrum, městská knihovna v Brně, Pražské literární sdružení

 

 

Místo konání:
Datum:

Od: 17.4.2018
Do: 20.4.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala