Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2018 10:00

Tvůrce hry Kingdom Come: Deliverance zavítá na festival Animayo

Daniel Vávra, spoluzakladatel a vedoucí české firmy Warhorse Studios, ve Španělsku představí svou novou hru „Kingdom Come: Deliverance“, která je jednou z velkých letošních senzací po celém světě. Děj hry je zasazený do českých zemí v 15. století. Setkání s Danielem Vávrou, jenž je také tvůrcem dalších úspěšných her jako Mafia a Mafia II., proběhne 5. května v 10 hodin ráno v hlavním sále kulturního centra CICCA v Las Palmas de Gran Canaria.

Kingdom Come: Deliverance je RPG hra (role-playing game). Příběh vtáhne hráče do epického dobrodružství ve Svaté říši římské. Populární hra získala ocenění Best PC Game na veletrhu Gamescom v roce 2017 a prodalo se již více než milión jejích kopií.

Daniel Vávra vystudoval Střední uměleckou školu v Turnově a svou kariéru zahájil jako grafik ve společnosti TIPA. Na svém kontě má velké množství článků pro český časopis Level a další časopisy specializující se na videohry. V roce 1998 byl přijat do firmy Illusion Softworks jako 2D grafik, kde jeho prvním projektem byla hra „Hidden and Dangerous“. Dalším projektem byla světoznámá „Mafia: The City of Lost Heaven“. Podílel se na ní jako hlavní designér, scénárista a ředitel. Později se stal nejznámějším zaměstnancem pražských Illusion Softworks. Spolupracoval také na hře „Wings of War“ z roku 2004. Jeho posledním projektem pro Illusion Softworks (přejmenovaného na 2K Czech) byla Mafia II. V roce 2009 studio opustil a o dva roky později spolu s Martinem Klímou založil Warhorse Studio.

Warhorse je české vývojářské studio zabývající se tvorbou počítačových her sídlící v Praze. Členové týmu stojí za mezinárodně úspěšnými hrami jako Mafia, Operation Flashpoint, ARMA nebo UFO Aftershock. Své předešlé zkušenosti zúročili v jejich aktuálním projektu Kingdom Come: Deliverance.

Animayo, Mezinárodní fórum a festival animovaného filmu, speciálních efektů a videoher, oslaví v květnu 2018 svůj již 13. ročník. Jedná se o první španělský festival animovaného filmu, který byl vyhlášen americkou Akademií filmového umění a věd jako tzv. kvalifikující festival. Výherci z Animayo 2018 mohou být tedy oceněni Oscary v kategorii „Krátký animovaný film“. Festival si vydobyl mezinárodní pověst v oblasti animovaného filmu. Koná se každoročně v květnu na ostrově Gran Canaria a v dalších městech jako například v Los Angeles, Madridu, Barceloně, Lanzarote, Bombaji, Chicagu, Lisabonu a Praze.

Akce je organizována Českým centrem v Madridu, velvyslanectvím České republiky ve Španělsku a festivalem Animayo v Las Palmas.

Více informací a vstupenky na: http://www.animayo.com

 

 

Místo konání:
Alameda de Colón, 1, Las Palmas de Gran Canaria
Datum:

5.5.2018 10:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala