Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.11.2013 19:00

Academia Film Olomouc přiveze do Bruselu populárně-vědecké snímky

Zastoupení Olomouckého kraje ve spolupráci s Českým centrem v Bruselu a Stálým zastoupením České republiky při EU vás zve na projekci populárně-vědeckých snímků festivalu Academia film Olomouc. Promítání proběhne 20. listopadu od 19:00 hodin v sále Stálého zastoupení ČR při EU. večera se zúčastní i ředitel festivalu Jakub Korda. Rezervace na: juras@ok4eu.cz.

První snímek, Čí je moje dítě (Česká republika, 2013, 50min) bude v Bruselu promítán ve světové předpremiéře. Druhý snímek se jmenuje Mazané rostliny (Kanada, 2012, 51min), jehož hlavním záměrem je nalezení odpovědi na otázku, zda se i u rostlin objevuje zvířecí chování. Časosběrná technologie snímání nám poskytne ohromující a neuvěřitelnou podívanou.

Academia Film Olomouc je český festival, který představuje atraktivní a dynamickou formou sféru filmů mapující přírodní, humanitní i sociálně-vědné obory. Své dokumenty přihlašují tradičně renomované televizní stanice jako BBC nebo National Geographic. Festival je spjatý s Olomoucí a Univerzitou Palackého v Olomouci a každoročně oživuje studentské prostředí a celé město. Hlavním cílem přehlídky filmů je prezentovat vědecká témata přístupnou filmovou tvorbou za účasti předních domácích i zahraničních popularizátorů vědy.

Kdy: 20. listopadu od 19:00 hodin

Kde: Stálé zastoupení České republiky při EU, rue caroly 15, 1050, Brusel

Rezervace: juras@ok4eu.cz

 

   

Místo konání:

SZ České republiky při EU

Datum:

20.11.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala