Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2006 0:00 - 27.5.2006 0:00

Pulse Festival 2006

Festival alternativní hudby zaměřený na produkci ze zemí střední a východní Evropy. Již druhým rokem bude Pulse Festival prezentovat to nejlepší z hudby a kultury ze Slovenska, Maďarska, Polska a České republiky.

 

Festival představí známé tváře i nové talenty na poli jazzu, world a dance music i klasické hudby, ale také fotografickou výstavu na téma národní identity.

 

Po úspěšném loňském ročníku rozšiřuje festival svůj hudební záběr a hudbymilovní Londýňané tak mají z čeho vybírat.

 

V rámci festivalu vystoupí v sekci world music skupina Jablkoň s houslistou Jaroslavem Svěceným v populárním londýnském klubu Cargo (20.5.). V sérii koncertů klasické řady na stejném festivalu se představí pianista Emil Viklický v dvojkoncertu se slovenským pianistou Mikulášem Škutou v Leighton House (25.5.). Trio Roberta Balzara spolu s Danem Bártou bude reprezentovat český jazz v jazzové řadě na koncertě v Islington Music Academy. Na tento koncert pak naváže vystoupení skupiny Čechomor (23.5.).

 

Součástí festivalu je i fotografická výstava nazvaná “We Are My Sme My Jestesme Mi Vagyunk My Jsme”, která představí mimo jiné projekt Chatařství; fotografickou reflexi chatařských objektů ve vztahu k české krajině Veroniky Zapletalové.

 

Více informací o festivalu najdete na internetivých stránkách www.pulsefestival.net

 

 

Místo konání:

30 Kensington Palace Gardens
W8 4QY Londýn,
Velká Británie

Datum:

Od: 5.5.2006 0:00
Do: 27.5.2006 0:00

Organizátor:

Pishter Ltd.


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala