Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.12.2011 - 14.1.2012

První úplná retrospektiva filmů Jana Švankmajera ve Španělsku

České centrum Madrid ve spolupráci se španělskou filmotékou připravilo historicky první retrospektivu všech 32 filmů Jana Švankmajera ve Španělsku. Diváci zhlédnou 26 krátkých a 6 celovečerních filmů a setkají se s českým režisérem v rámci projekce jeho posledního filmu “Přežít svůj život”, kterou Jan Švankmajer v Madridu osobně uvede dne 12. ledna 2012.

Režisér Jan Švankmajer se po roce vrací do Španělska, kde mu na loňské přehlídce evropského filmu MUCES Segovia byla předána Cena za celoživotní dílo. Švankmajer patří ve Španělsku k nejznámějším českým režisérům a jeho filmy se těší obrovské popularitě mezi filmovými znalci.

Více o Janu Švankmajerovi na

http://www.athanor.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=cs

Španělská filmotéka neboli Národní filmový archiv Španělska je oficiální instituce spadající pod Ministerstvo kultury, jejímž hlavním cílem je shromažďování, ochrana, využívání audiovizuálních archiválií dokumentujících národní filmovou produkci a její propagace. Vedle své hlavní činnosti se věnuje organizaci filmových cyklů významných světových režisérů, jejichž tvorba se běžně nedostává do španělské distribuce.

Více o španělské filmotéce na

http://www.mcu.es/cine/MC/FE/

Místo konání:

Filmoteca Española, Cine Doré, C/ Santa Isabel, 3. Madrid

Datum:

Od: 20.12.2011
Do: 14.1.2012

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala