Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.9.2014 17:00 - 4.11.2014

Výstava Vlastimila Košvance v Savoně

Retrospektivní výstava českého malíře a ilustrátora Vlastimila Košvance (1887 – 1961) v Savoně, zapomenutého na téměř na šedesát let, navazuje volně na milánskou výstavu. Výstava do hloubky představí rozsáhlou Košvancovu tvorbu, která se nachází ve sbírkách Musea Martinengo ve Villagana. Výstava je uspořádána do sedmi sekcí, které odpovídají sedmi tématům, kterými se malíř ve své tvorbě zabýval: Mytologie a historie, Roční období, Nymfy, Moře, Portréty, Cesty, Práce. Výstava se koná od 27. září 2014 do 4. listopadu 2014 v Paláci del Commissario uvnitř Complesso Monumentale del Priamar v Savoně. Vernisáž výstavy se bude konat 27. září 2014 v 17:00.

Život Vlastimila Košvance je silně spjat s hlavním městem České republiky – Prahou. V tomto městě studoval na Akademii výtvarných umění pod vedením výborných malířů Vojtěcha Hynaise a Vlacha Bukovace. Jeho styl se vyvíjí i díky četným cestám po evropských zemích jako jsou Itálie, Francie, Holandsko, Rakousko, Německo, Jugoslávie, Černá Hora a další. Od roku 1929 je členem uskupení Umělecká Beseda, jejímž cílem je organizace důležitých výstav. Poválečný vzestup komunistické strany znamená pro Košvance obvinění z kolaborace, což mu následně vynese uvěznění a vyloučení ze Spolku výtvarných umělců. Navzdory všech překážkám pokračuje v tvorbě až do své smrti v roce 1961.

Akce je organizována Muzeem Martinengo Villagara za podpory Českého centra a Italsko-českého obchodního a kulturního centra a pod záštitou Regionu Ligurie,  Města Savona a Velvyslanectví ČR v Itálii.  

 

 

Místo konání:
Fortezza Priamar Savona
Datum:

Od: 27.9.2014 17:00
Do: 4.11.2014

Organizátor:

partner


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala