Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

27.10.2019

Revoluce není zahradní slavnost. 1989: Umělci, aktivisté a společenská změna

Sametová revoluce v roce 1989 byl jedinečný okamžik, kdy se umělci výrazně podíleli na formování nového politického systému. Spisovatel, dramatik a ústřední postava českého kulturního disentu Václav Havel se dokonce stal prvním prezidentem vzniklého demokratického státu. Hráli představitelé disidentské kultury tuto roli pouze v bývalém Československu, nebo i v dalších postsovětských zemích? Kolik z jejich odkazu se zachovalo? A poskytují takovou příležitost pouze revoluční zvraty, nebo je zapojení umělců do politiky možné na každodenní bázi? 

Celodenní akce přivede do BOZAR akademiky, pamětníky, politiky a umělce z doby revoluce i ze současné generace k diskusi mezi sebou i se širokou veřejností. Diskuse bude doplněna uměleckými performancemi, promítáním a knihovou zakázané literatury.   

Více informací o programu včetně rezervací bude uveřejněno brzy zde. 

Organizováno v rámci projektu Angažovanost prostřednictvím kultury před rokem 1989 a po něm, spolufinancovaného z projektu Evropské unie "Evropa pro občany". V rámci toho projektu je také organizován koncert na téma politické angažovanosti jazzu - více se o tomto projektu dozvíte zde.  

Místo konání:

BOZAR Centre for Fine Arts

Datum:

27.10.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce

dní předem