Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.10.2019 - 3.11.2019

REX Festival Animace

Festival Rex je iniciován Evropským institutem pro kulturu (EUNIC) od roku 2015. Festival každoročně přidává na své kvalitě a nabízí pestrý program animovaných krátkých a hraných filmů pro dospělé i děti. Program festivalu se skládá z evropských filmů a zahrnuje bohatý program workshopů včetně každoročního vyhlášení udělované ceny Rex Student Award.

Českou republiku bude na letošním REX festivalu reprezentovat dokonce šest filmů, které se představí ve čtyřech různých blocích filmů ve dvou kinech, a to v BIO Capitol a v Zita Folkets Bio. V rámci úvodního halloweenského večera 31. 10. 2019 bude promitán film Noctuelle. V týž den budou návštěvníci moct zhlédnout také filmy Nine Lives a Hide'n'Seek v rámci bloku Memories v kině Zita.

1. 11. 2019 se uvede také film Sh_t Happens (v rámci Dependencies) a Apart (blok Realities), které pracují s tématem mezilidských vztahů, smutku a vyrovnávání se se ztrátou. Pozitivnější téma je ztvárněno ve filmu Hopus náležejícím do výběru filmů pro děti. Snímek pojednává o soutěži zvířat ve skocích na lyžích.

V rámci Q&A se v sobotu 2. 11. 2019 představí divákům Lukáš Janičík, student střihu na pražské FAMU, jako člen týmu stojícího za filmem Apart. Janičík osobně se na něm podílel jako spoluautor a také jako střihač.

 

https://rexanimation.se

Místo konání:

Zita Bio

Datum:

Od: 31.10.2019
Do: 3.11.2019

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala