Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.4.2014 16:00

Taneční projekt Boys Who Like To Play With Dolls

České centrum v Miláně si vás dovoluje pozvat na taneční vystoupení Boys Who Like To Play With Dolls - osobité česko-slovenské dvojice choreografů a performerů Terezy Ondrové a Petera Šavela. Tento taneční projekt je součástí deseti nejlepších evropských tanečních projektů vybraných pro rok 2014 prestižní sítí Aerowaves. Svůj týdenní pobyt v Centru současného umění v Bassanu del Grappa (provincie Vicenza) zakončí dvojice veřejnou prezentací projektu v neděli 13. dubna v 16:00 v Rezidenci Centra současného umění ve Via Vendramini 35 v Bassano del Grappa.

Premiéra projektu Boys Who Like To Play With Dolls se uskutečnila 17. května 2013 v pražském Studiu ALTA. Boys Who Like To Play With Dolls přináší fantaskní svět, ve kterém mužský a ženský přístup nemusí být totéž co muž a žena. Podstata toho, co znamená býti mužem či ženou, není jen jevem biologickým, ale také fenoménem společenským, je to výsledek vlivu společnosti, vzdělání, procesu socializace.

Tvůrčí dvojice Tereza Ondrová a Peter Šavel se setkala při úspěšném projektu Much More Than Nothing. Ondrová je absolventkou pražské HAMU a je jednou ze zakladatelek tanečního souboru VerTeDance, jež v roce 2005 a 2012 získal ocenění Taneční inscenace roku. Sama Ondrová pak získala ocenění Tanečnice roku 2010 za svůj výkon v představení s Annou Polívkovou. Peter Šavel je absolventem Vysoké školy múzických umění v Bratislavě a PARTS v Bruselu, kde v současnosti žije a tvoří ve spolupráci se skupinou Body Talker a choreografem Pierrem Droulersem.

Centrum současného umění v Bassanu del Grappa nabízí vybraným evropským tanečním umělcům a choreografům své prostory pro tvorbu a nácvik svých vystoupení. Na konci tohoto pobytu pak umělci vystoupí na veřejném představení.

Pro více informací prosím navštivte: http://www.operaestate.it/evento/ondrovasavel/

Místo konání:
Centro per la Scena Contemporanea,Via Vendramini 35, Bassano del Grappa
Datum:

13.4.2014 16:00

Organizátor:

partner


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala