Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.3.2017 - 19.3.2017

Rezidence tanečníka Jaro Ondruše v Bruselu

Jaro Ondruš se stal vítězem prestižní taneční ceny Tanečník roku 2016, kterou pořádá festival Česká Taneční Platforma. Vítěz kategorie Tanečník roku měl krom dalších cen také možnost díky Českým centrům strávit týdenní rezidenční pobyt ve vybraném evropském městě. Jaro Ondruš si vybral Brusel, kde od 13. do 19. března naplnil program rezidence tanečními workshopy.

Festival Česká taneční platforma pořádal v roce 2016 již svůj 22. ročník. Tento festival nabízí každoročně to nejlepší z české taneční scény za uplynulý rok a na jeho dramaturgické podobě se podílejí jak čeští odborníci, tak zahraniční profesionálové, kteří vybírají přibližně 10 nejlepších tanečních představení. Součástí je také bohatý doprovodný program jako Meet the Artists, site-specific projekty, Ateliér čtení tance, diskuse, prezentace a mnoho dalšího.

Jaro Ondruš vystudoval obor choreografie na Akademii múzických umění v Praze. Tanci se věnuje od svých 9 let, kdy byl členem mnoha tanečních uskupení jako například taneční skupina GY-TA nebo byl členem tanečního divadla TD Monáda. Od roku 2005 působí na scéně současného tance v Praze a působil také v Německém Kasselu a Drážďanech.

 

Více informací: Tanec Praha 

Místo konání:

Datum:

Od: 13.3.2017
Do: 19.3.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala